Wrocław

We Wrocławiu powstało Muzeum Memów. Hity Internetu w jednym miejscu

2023-09-18 13:45

Mnóstwo dobrego humoru znajdziemy w nowo powstałym Muzeum Memów we Wrocławiu. Wystawa przedstawia ponad 50 najlepszych memów w historii, które wciąż rozbawiają ludzi i są hitem Internetu. Muzeum powstało w samym centrum Wrocławia i jest dostępne dla odwiedzających przez cały tydzień.

Śmiech to zdrowie, więc warto wybrać się do Wrocławia i odwiedzić jedyne w mieście Muzeum Memów. To drugie tego typu muzeum w Polsce, pierwsze powstało całkiem niedawno w Płocku.

Muzeum Memów powstało na wrocławskim Rynku

Muzeum Memów działa od kilku tygodni w klubie gamingowym Arena 27 przy ul. Rynek 49 we Wrocławiu. Wystawa ulokowana została na długim korytarzu i zawiera ponad 50 najlepszych memów w historii. Są podpisy autorów i oczywiście informacje, czego dotyczy dany mem.

Na pomysł utworzenia Muzeum Memów wpadł Łukasz Januszewski – wrocławski youtuber Aigary, który prowadzi swój kanał na TikToku i Instagramie: „we wrocławiu”.

- Dwa tygodnie temu postanowiłem otworzyć jedyne takie we Wrocławiu Muzeum Memów. To część składowa klubu Arena 27, w której zajmuje się marketingiem. Wystawę można oglądać na długim korytarzu. Jest to bardziej historia memów. Znajdziemy tu pierwszego w historii mema, który pojawił się ponad 100 lat temu w gazecie. Jest też część wydzielona na memy związane z Wrocławiem, a wśród nich np. szczur, który czeka na wykolejenie tramwaju – opowiada nam Łukasz Januszewski Aigary, pomysłodawca muzeum.

Memy z całego świata we Wrocławiu. Wystawa będzie się rozwijała

We wrocławskim Muzeum Memów znajdziemy mnóstwo dobrego humoru. Zwiedzanie wystawy zaczynamy od najstarszego mema pochodzącego z 1921 roku. Opublikował go satyryczny magazyn w Stanach Zjednoczonych: "Jak myślisz, że wyglądasz gdy lampka aparatu błyska / Jak wyglądasz naprawdę". Są też memy, które powstały z prawdziwych dzieł sztuki, czy te mniej profesjonalne - w paincie. Twórca muzeum zapowiada, że placówka będzie się dalej rozwijać, a wystawa będzie się co pewien czas zmieniała. Zainteresowani mogą również zgłosić się ze swoim wrocławskim memem, który może zawisnąć na ścianie w muzeum.

Muzeum Memów we Wrocławiu zwiedzać można codziennie: od poniedziałku do środy i w niedzielę od godz. 12:00 do 24:00 oraz od czwartku do soboty od godz. 12:00 do 06:00. Zwiedzanie kosztuje 10 złotych.

We Wrocławiu powstało Muzeum Memów. Hity Internetu w jednym miejscu