Sparta Wrocław - Motor Lublin w finale PGE Ekstraligi! Kiedy mecze finałowe? Gdzie oglądać? Jak kupić bilety?

i

Autor: PAP/Maciej Kulczyński

Żużel

Sparta Wrocław - Motor Lublin w finale PGE Ekstraligi! Kiedy mecze finałowe? Gdzie oglądać? Jak kupić bilety?

2023-09-18 12:26

WTS Sparta Wrocław w finale PGE Ekstraligi zmierzy się z Motorem Lublin. Pierwsza część dwumeczu odbyła się 17 września w Lublinie, gdzie wrocławianie nieznacznie przegrali 39:51. Rewanż odbędzie się 24 września we Wrocławiu. Spotkanie transmitowane będzie w telewizji. Gdzie i jak kupić bilety na to starcie?

Sparta Wrocław - Motor Lublin w finale PGE Ekstraligi

W finale WTS wystąpuje raczej w roli underdoga - liczne kontuzje przetrzebiły kadrę wrocławian, a na torze nie zobaczymy najpewniej dwóch największych gwiazd Sparty: Taia Woffindena i Macieja Janowskiego. Kontuzjowany jest również Chris Wright. W pierwszym starciu Sparta uległa w Motorowi w Lublinie po bardzo zaciętej walce. W oczach wielu oglądających, mimo porażki 39:51, to właśnie wrocławianie są prawdziwymi zwycięzcami - mimo wielu przeciwności losu postawili oni bardzo trudne warunki rywalom i walczyli z nimi jak równy z równym.

Sparta Wrocław - Motor Lublin. Kiedy odbędzie się finał?

W finale obejrzymy dwa mecze. Pierwszy z nich odbył się już w Lublinie, gdzie Motor wygrał ze Spartą 51:39. Rewanżowe spotkanie odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35. Start zaplanowano na godzinę 19:15

Marcin Najman ostro o polskiej reprezentacji.

Sparta Wrocław - Motor Lublin. Gdzie i jak kupić bilety?

Sprzedaż biletów na mecz we Wrocławiu rozpocznie się w czwartek, 14 września. Pierwszy dzień przeznaczony będzie jednak wyłącznie dla posiadaczy karnetów. W piątek, 15 września rozpocznie się drugi etap sprzedaży - tym razem bilety nabyć będą mogły osoby, które na żywo obejrzały jeden z wcześniejszych meczów fazy play-off - ćwierćfinał lub półfinał na Olimpijskim. W sobotę, 16 września dostęp do biletów będą mieli już wszyscy - rozpocznie się sprzedaż otwarta. Wejściówki nabyć będzie można na stronie: bilety.wts.pl.

AKTUALIZACJA: Wszystkie bilety zostały już wyprzedane!

Sparta Wrocław - Motor Lublin. Gdzie będzie transmisja w tv?

Dla osób, które nie zdołały kupić biletów na stadion, mamy dobre informacje. Mecz Sparta Wrocław - Motor Lublin transmitowany będzie w telewizji. Cały sezon PGE Ekstraligi oglądać można było na antenach Canal+ Sport oraz Eleven Sports. Transmisję z finału obejrzymy na kanale Canal+ Sport 5, oraz w Canal+ Online.

Sparta Wrocław - Motor Lublin. Jak dojechać na Stadion Olimpijski we Wrocławiu?

Na Stadion Olimpijski we Wrocławiu najlepiej podjechać będzie komunikacją miejską. Na Stadion Olimpijski można dotrzeć tramwajami linii 9, 17, 33 (przystanek "Stadion Olimpijski") oraz autobusami linii 115 i 259 (przystanek "Godebskiego"). Możliwe, że miasto na finałowe spotkanie we Wrocławiu zaplanuje specjalną komunikację - wówczas niezwłocznie o tym poinformujemy.

Sparta Wrocław - Motor Lublin. Gdzie zaparkować? Czy jest parking?

Posiadacze specjalnej karty parkingowej dla swojego samochodu oraz osoby znajdujące się na liście parkingowej WTS SA, korzystać mogą z parkingów klubowych. Przed meczem otwarte zostaną również płatne parkingi, do których wjedziemy od strony ul. Mickiewicza. Warto pamiętać jednak, że parking ma limitowaną liczbę miejsc.

Listen on Spreaker.