Pojechała z siostrą na grzyby. Zaginęła w lasach koło Gryfowa Śląskiego

i

Autor: Policja w Lwówku Śląskim, zaginieni/vermisst

Dolny Śląsk

Pojechała z siostrą na grzyby. Zaginęła w lasach koło Gryfowa Śląskiego

2023-09-26 14:52

Od niemal dwóch tygodni prowadzone są poszukiwania zaginionej 66-letniej mieszkanki Gryfowa Śląskiego. 12 września Barbara Kozaczuk wybrała się wraz z siostrą do lasu na grzyby. W pewnym momencie kobiety się rozdzieliły, wówczas mieszkankę Gryfowa widziano ostatni raz. W akcji poszukiwawczej biorą udział strażacy, ratownicy medyczni i psy tropiące.

Działania poszukiwawcze prowadzone są w lasach koło Gryfowa Śląskiego. To właśnie w rejonie miejscowości Ubocze zaginęła 66-letnia kobieta.

Wyszła na grzyby do lasu. Poszukiwania zaginionej trwają od dwóch tygodni

Barbara Kozaczuk jest mieszkanką Gryfowa Śląskiego. Jej zaginięcie miało miejsce 12 września. Jak czytamy na stronie „zaginieni/vermisst”, to właśnie tego dnia wybrała się z siostrą na grzyby w miejscowości Ubocze. Po raz ostatni widziana była przez siostrę o godzinie 18, kiedy postanowiły się rozdzielić.

Od tamtego czasu pani Barbara nie wróciła do miejsca zamieszkania. Rodzina nie ma z nią żadnego kontaktu. Kobieta nie ma przy sobie telefonu ani dokumentów.

W dni zaginięcia zaginiona miała na sobie sukienkę w kwiaty, niebieskie spodenki, klapki oraz czerwoną bluzę. Kilka dni temu zakończono kolejną akcję poszukiwawczą, w której wzięło udział 130 osób, w tym ratownicy medyczni, strażacy i psy tropiące. Przeszukiwano obszar, na którym mogłaby być zaginiona. Strażacy używają także specjalnej aplikacji, która pomaga w poszukiwaniach. Niestety, to kolejna akcja poszukiwawcza bez rezultatu. Co się stało z panią Barbarą?

- Albo się tak zgubiła, że trafić nie może (…) Albo w jakieś bagno weszła, albo po prostu ktoś ją przygarnął – powiedziała w wywiadzie dla TVP3 Wrocław Małgorzata Kucicka, siostra pani Barbary.

Apel policji o pomoc. Zaginiona może potrzebować pomocy medycznej

Policja w Lwówku Śląskim informuje, że zaginiona może potrzebować pomocy medycznej. Kobieta ma ok. 160 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, oczy niebieskie, włosy szpakowate.

- Każda osoba posiadająca informację o jej aktualnym miejscu pobytu proszona jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lwówku Śląskim. Telefon kontaktowy: 47 87 35 200 – apeluje KPP w Lwówku Śląskim.

Szalona jazda kierowcy audi i groźny wypadek. "Bo wszyscy się wlekli"