Ostatni dzień 2020 roku będzie ze sporą ilością chmur, w zachodnich i południowo-zachodnich województwach wyjrzy zza chmur słońce. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze wyniesie od 1°C do 3°C, najcieplej, około 4°C, będzie na południowym zachodzie i południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, a to może sprzyjać wieczornej mgle.
Pogoda we Wrocławiu. 31 grudnia - 6 stycznia
Dzisiaj, jutro i w sobotę (2 stycznia) temperatura wyniesie 3 stopnie Celsjusza. W niedzielę ocieplenie - 5 stopni Celsjusza. Ale już od poniedziałku (4 grudnia) powrót zimy. W poniedziałek może padać śnieg, a termometry wskażą 3 stopnie Celsjusza. Z kolei we wtorek (5 grudnia) czekają nas przelotne opady deszczu, a temperatura wyniesie 4 stopnie Celsjusza. 6 stycznia, czyli w Święto Trzech Króli ponuro, ale bez opadów. Termometry wskażą wtedy 3 stopnie Celsjusza.
Jaki był Sylwester w ostatnich dekadach?
Przypomnijmy też, jaka była pogoda na sylwestra w ostatnich 30 latach. Najcieplejszy ostatni dzień roku obserwowany był w 2006 roku.Wówczas temperatury maksymalne przekraczały 10°C w południowo-zachodniej części kraju.
Najcieplej było we Wrocławiu (11,2 stopni Celsjusza).Najchłodniejsza noc sylwestrowa była z 1996 na 1997 rok. Temperatura minimalnaw całym kraju spadła poniżej -15 stopni Celsjusza. Najchłodniej było w Olsztynie (-27,5 stopni Celsjusza). Natomiast najcieplej przywitał nas rok 2018. 1 stycznia 2018 roku termometry w zachodniej części kraju przekraczały 10 stopni Celsjusza, a najcieplej było w Legnicy - 11,8 stopni Celsjusza.