Piłka Nożna

i

Autor: Pixabay

Piłkarska Liga Narodów. Mecz Polska-Walia we Wrocławiu! O której? Gdzie?

2022-05-31 10:38

Piłkarze reprezentacji Polski w poniedziałek rozpoczną zgrupowanie przed czterema czerwcowymi pojedynkami w Lidze Narodów. Pierwszy w środę z Walią we Wrocławiu będzie 28. w historii meczem biało-czerwonych w stolicy Dolnego Śląska.

Pierwotnie Polska z Walią miała zagrać 6 czerwca, ale z powodu przełożenia barażowego meczu Szkocji z Ukrainą w barażach mistrzostw świata, ze zwycięzcą którego o bilety na mundial zmierzy się zespół trenera Ryana Giggsa, spotkanie we Wrocławiu odbędzie się pięć dni wcześniej. To będzie początek maratonu podopiecznych selekcjonera Czesława Michniewicza, bo później czeka ich starcie z Belgią w Brukseli (8 czerwca), z Holandią w Rotterdamie (11 czerwca) i na koniec z Belgią w Warszawie (14 czerwca).

Dla biało-czerwonych środowy mecz będzie 28. rozegranym w stolicy Dolnego Śląska i bilans jest dodatni (11 wygranych, 8 porażek i 8 remisów). Ostatni raz polski zespół jeszcze pod wodzą Portugalczyka Paulo Sousy we Wrocławiu zmierzył się tuż przed Euro 2021 z Rosją i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Mecz Polska-Walia we Wrocławiu. Gdzie? O której?

Emocjonujące spotkanie polskiej reprezentacji piłki nożnej z Walią odbędzie się we Wrocławiu 1 czerwca na Tarczyński Arena Wrocław. Start godz. 18:00.

Najważniejszy mecz Polacy na Tarczyński Arenie rozegrali blisko równo 10 lat temu podczas Euro 2012 z Czechami. Drużyna prowadzona wtedy przez Franciszka Smudę przegrała 0:1, co oznaczało odpadnięcie z turnieju. Historyczne były też pojedynki z Portugalią w 1983 roku w eliminacjach mistrzostw Europy i ze Słowenią w eliminacjach mistrzostw świata 2010. Pierwszy na Stadionie Olimpijskim Polska, która już wcześniej straciła szanse na awans na Euro, przegrała 0:1, co zostało przyjęte z ogromną radością przez miejscowych kibiców, bo oznaczało, że rywale zachowali szansę na wyprzedzenie ZSRR w walce o wyjazd do Francji na mistrzostwa. W drugim na kameralnym Stadionie Oporowska padł remis 1:1, co przyjęto wówczas jak porażkę.

Z meczami w stolicy Dolnego Śląska wiążą się też dwie ciekawostki. Biało-czerwoni raz we Wrocławiu zagrali jako gość, a było to w roku 1935, kiedy zmierzyli się z reprezentacją III Rzeszy. Górą byli gospodarze, którzy wygrali 1:0. Druga rzecz - Polska grała we Wrocławiu w sumie aż na trzech różnych obiektach: Stadionie Olimpijskim, Stadionie Oporowska i Tarczyński Arena.

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!