Napadali na sklepy z maczetami i bronią! Policja publikuje nagranie [FILM]

i

Autor: Screen/ www.youtube.com/watch?v=C5vLEy8EfzM Napadali na sklepy z maczetami i bronią! Policja publikuje nagranie [FILM]

Napadali na sklepy z maczetami i bronią! Sceny jak z filmu! Policja publikuje nagranie [FILM]

2021-12-25 14:43

Zakrojone na szeroką skalę działania, które prowadzili policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z funkcjonariuszami z komisariatu w Leśnicy, doprowadziły do zatrzymania 4 osób podejrzewanych o rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na swoim koncie sprawcy mają m.in. dokonanie 3 rozbojów z użyciem pistoletu na śrut, a także przedmiotu przypominającego broń oraz tzw. maczety. W skład tej przestępczej grupy wchodzili 3 mężczyźni oraz kobieta. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a także decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozić może im teraz kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Wrocławia zatrzymali 4 osoby, w tym trzech mężczyzn i kobietę, którzy podejrzewani są o dokonanie kilku napadów rabunkowych z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do tych niebezpiecznych zdarzeń, doszło na terenie Wrocławia oraz w jednym z powiatów ościennych.

Ustalenia policjantów potwierdziły fakt, że przestępcy wykorzystywali do swoich „skoków” m.in. pistolet na śrut oraz inny przedmiot, który łudząco przypomniał broń palną, a także maczetę. Wyposażeni w te właśnie atrybuty, wchodzili do sklepów ogólnospożywczych i grozili kasjerom. Ich łupem w każdym przypadku padały środki pieniężne i na chwilę obecną potwierdzono, że sprawcy ukradli blisko 9 tysięcy złotych.

Wszyscy zostali już zatrzymani. Mundurowi zabezpieczyli podczas zatrzymania przedmioty wykorzystywane przez sprawców do popełniania przestępstw. Były to m.in. kominiarki, odzież, broń i telefony komórkowe, a także środki pieniężne prawdopodobnie pochodzące z napadów.

SPRAWDŹCIE PONIŻEJ NAGRANIE!

W świetle obowiązujących przepisów przestępcom grozić im może teraz kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 23.12 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent oraz dr Jacek Sokołowski - politolog, UJ) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz