VINCENT VAN GOGH jest artystą, który został doceniony dopiero po śmierci. Na przestrzeni ostatnich lat swojego życia namalował ponad 2000 obrazów oraz napisał ponad 600 listów – po dzień dzisiejszy znajdujących się w zbiorach największych i najważniejszych muzeów, galerii i kolekcjonerów sztuki dookoła świata. Jego postać niezwykle pobudza wyobraźnię. Malarska pasja przekształciła go w legendę i mit, choć jego życie naznaczone było samotnością, ubóstwem i brakiem zrozumienia. Jego twórczość jest bardzo różnorodna. Inspirował się twórczością Moneta, Pissaro, Bernarda, Gauguina oraz innych impresjonistów, tworząc własne obrazy mające niepowtarzalny styl. Był samoukiem.
VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to wystawa na której można zanurzyć się w twórczości słynnego malarza. Jego prace zaprezentowane są dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Oprócz słynnych słoneczników, na wystawie znaleźć można również dwa obrazy przedstawiające miasto Wrocław namalowane w stylu Van Gogha.
- Wystawa w formie multimedialnej to niesamowita podróż do nieco innego świata - opowiada Ewa Król, rzeczniczka wydarzenia. - To świat kolorów, dźwięków, pięknych obrazów i twórczości Vincenta van Gogha. Dodatkowo pojawia się narracja lektora, Roberta Góralczyka, który był głosem Vincenta w filmie "Twój Vincent".
Znajdując się w sali multisensorycznej wystawy, każdy może chociaż przez chwilę spróbować wyobrazić sobie, jak wyglądał proces twórczy wielkiego malarza.
Wszystkie prace artysty wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o jego życiu i twórczości. Program wystawy skupia się również na listach VAN GOGHA do jego brata Theo. Korespondencja braci stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie, dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie z oryginalnego źródła.
Wystawę można oglądać w Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych (obok Hali Stulecia) przy ul. Wystawowej 1 we Wrocławiu. Będzie otwarta do 12 czerwca.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!