Wyniki rekrutacji do szkół średnich we Wrocławiu. Te szkoły były oblegane przez uczniów
Odpowiedni wybór szkoły średniej jest bardzo ważny w kontekście dalszego rozwoju oraz obrania pewnej ścieżki edukacyjnej. Trafiając do dobrej szkoły, łatwiej jest później dostać się na wymarzony kierunek studiów. W poniedziałek, 15 lipca, wrocławscy uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. Które licea i technika były oblegane najbardziej? Gdzie było najtrudniej się dostać?
Po zakończeniu pierwszego naboru do szkół średnich we Wrocławiu pozostało około 500 miejsc. Niestety, nie wszyscy dostali się do swojej wymarzonej szkoły, jednak wciąż mają szansę aplikować w drugiej naborze. W pierwszym etapie swoje miejsce znalazło aż ponad 5,9 tysiąca uczniów.
Następnym krokiem, jaki muszą zrobić wrocławscy uczniowie, jest złożenie dokumentów do szkół. Czasu na dostarczenie nie ma dużo - należy uczynić to do 22 lipca. Niedostarczenie dokumentów jest równoznaczne z rezygnacją ze swojego miejsca w szkole. Drugi nabór odbędzie się w dniach 24-25 lipca.
Do jakiej szkoły było najtrudniej się dostać? Wszystko zależy od klasy, którą wybrać należało podczas naboru. Oto licealne klasy z największą liczbą chętnych na jedno miejsce:
- Liceum Ogólnokształcące nr VIII – klasa biologiczno-chemiczna z językami angielskim i francuskim. Na jedno miejsce - 4,12 ucznia.
- Liceum Ogólnokształcące nr V - klasa realizująca program przygotowujący do międzynarodowej matury z językami angielskim i hiszpańskim. Na jedno miejsce - 3,8 ucznia.
- Liceum Ogólnokształcące nr V - klasa biologiczno-chemiczna z językami angielskim i hiszpańskim. Na jedno miejsce - 3,6 ucznia.
- Liceum Ogólnokształcące nr V - klasa geograficzno-matematyczna z nauką o biznesie i zarządzaniu z językami angielskim i hiszpańskim. Na jedno miejsce - 2,9 ucznia.
- Liceum Ogólnokształcące nr III - klasa matematyczno-fizyczna z językami angielskim i niemieckim. Na jedno miejsce - 2,2 ucznia.
Klasy z największą liczbą chętnych – technika:
- Technikum nr 15 Marii Skłodowskiej-Curie – technik fotografii i multimediów. Na jedno miejsce - 4,12 ucznia.
- Technikum nr 10 – technik programista. Na jedno miejsce przypadło 3,75 ucznia.
- Technikum nr 15 Marii Skłodowskiej-Curie – technik reklamy. Na jedno miejsce przypadło 1,8 ucznia.
- Technikum nr 2 – technik mechanik. Na jedno miejsce przypadło 1,6 ucznia.
- Technikum nr 16 Czesława Miłosza – technik organizacji turystyki. Na jedno miejsce przypadło 1,4 ucznia.
Polecany artykuł: