Kolejny sukces we wrocławskim zoo. Wykluły się dzioborożce

2020-08-17 9:13

Samica dzioborożca palawańskiego wyprowadziła z budki lęgowej aż trzy pisklęta! Wrocławskie zoo to jedyny ogród na świecie, gdzie te zagrożone ptaki mogą się rozmnażać.

- Jednym z bardziej zagrożonych jest właśnie dzioborożec palawański, którego od kilku lat z dużym powodzeniem hodujemy. Teraz możemy się pochwalić kolejną trójką młodzieży i prawie wszystkie Dzioborożce palawańskie mają w historii Wrocław, te które żyją w Europie - mówi prezes ZOO Wrocław Radosław Ratajszczak

Ten bardzo mało znany gatunek można zobaczyć tylko w kilku ogrodach zoologicznych na świecie: Atenach, Pradze, Pilźnie, Dubaju i Wrocławiu, gdzie z ogromnym sukcesem, udaje się je rozmnażać 4. rok z rzędu.

Ptaki na wolności można spotkać już tylko na wyspach, mieszkają w ogromnych dziuplach wydrążonych w drzewach, których jest niestety coraz z mniej z racji wycinania ich do produkcji mebli.

- To są ptaki głównie owocożerne, żeby dobrze żyć, muszą mieć stały dostęp do owoców, szczególnie do figowców, które są ich wielkim przysmakiem - dodaje Ratajszczak

Dzioborożce będzie można zobaczyć we wrocławskim ZOO późną jesienią​.

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra