Nowa kandydatka na prezydenta Wrocławia. To Izabela Bodnar z Trzeciej Drogi

i

Autor: Izabela Bodnar, Facebook

Wrocław

Izabela Bodnar dołącza do wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia. Jest kandydatką Trzeciej Drogi

2024-02-29 10:30

To już oficjalne. W wyborach na prezydenta Wrocławia wystartuje Izabela Bodnar, posłanka Polski 2050 Szymona Hołowni. Kandydatka z ramienia Trzeciej Drogi będzie walczyć o fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska z Jackiem Sutrykiem i Jerzym Michalakiem.

Izabela Bodnar kandydatką Trzeciej Drogi na prezydenta Wrocławia

Izabela Bodnar jest już trzecią oficjalną kandydatką na prezydenta Wrocławia. Kandydaturę posłanki Polska 2050 Szymona Hołowni zgłosiła Trzecia Droga.

- Mamy przyjemność ogłosić, że Izabela Bodnar - Posłanka na Sejm RP została poparta przez Radę Regionu Polska 2050 Dolnośląskie jako nasza kandydatka na Prezydentkę Wrocławia! Zatem wraz z Polskim Stronnictwem Ludoweym rozpoczynamy wyścig po fotel prezydencki! Przed nami intensywny kampanijny czas - trzymajcie kciuki za kandydatkę na Prezydentkę oraz wszystkich innych kandydatów na listach Trzeciej Drogi – czytamy w komunikacie Polska 2050 Dolnośląskie.

Razem z Izabelą Bodnar o władzę we Wrocławiu ubiegać się będzie Jacek Sutryk, obecny prezydent miasta – startujący z własnego komitetu oraz Jerzy Michalak z Bezpartyjnych Samorządowców. To jednak nie koniec, bo w czwartek (29 lutego) swojego kandydata ma zaprezentować Konfederacja. W dalszym ciągu nie wiadomo kogo zaproponują zarówno Koalicja Obywatelska, jak i Prawo i Sprawiedliwość.

Kim jest Izabela Bodnar, kandydatka na prezydenta Wrocławia?

Jak pisze o sobie: Prywatnie: Wrocławianka, szczęśliwa żona, mama trójki wspaniałych dzieci, zapalona podróżniczka, organizatorka dalekich wypraw. Kobieta pracująca, która za misję postawiła sobie naprawianie świata.

Na swojej stronie internetowej wymienia działania publiczne i społeczne, takie jak np. wspieranie domów dziecka, działania na rzecz Odry, czy walka o czyste środowisko. Wcześniej była radną osiedla Oporów, a obecnie jest także szefową fundacji Wroc ma Moc. Ukończyła Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu (licencjat z bankowości) oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Wydział Gospodarki Narodowej, magister z finansów przedsiębiorstw).

- Przez 20 lat swojej pracy zawodowej jako ekonomistka pracowałam na kluczowych stanowiskach w polskich i zagranicznych firmach, głównie w sektorze finansowym. Zajmowałam się kreowaniem strategii biznesowych, zarządzałam projektami, negocjowałam wielomilionowe kontrakty – pisze Izabela Bodnar.

W październiku 2023 została wybrana posłanką na Sejm RP X kadencji.

To jedyny tego typu obiekt w Polsce. Kryty most w Lądku-Zdroju