Powiększ zdjęcie
Nieznane skarby Dolnego Śląska. 7 ciekawostek, które oczaruje cię w ferie
Sprawdź szczegóły w galerii
Źródło: pixabay.com/Muzeum Papiernictwa w Dusznikach -Zdroju/WK/Pałac Marianny Orańskiej FB/Polskie Geoskarby UNESCO, YouTube
Powiększ zdjęcie
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju
Muzeum zachwyca zarówno swoją bogatą kolekcją, jak i samym procesem produkcji papieru, który można tam zobaczyć na własne oczy. Można zobaczyć papier cenny z różnych okresów historycznych oraz dowiedzieć się, jak papier był wykorzystywany w drukarstwie, malarstwie, a także do produkcji banknotów i dokumentów.
Źródło: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach -Zdroju Facebook
Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim
Zbudowany w XIX wieku, pałac był rezydencją księżnej Marianny Orańskiej. Jest pełen historycznego uroku i architektonicznego przepychu. Zachwyca neogotycką architekturą, eleganckimi wnętrzami i pięknym otoczeniem. W okolicy znajduje się rozległy park z licznymi alejkami i stawami.
Źródło: Pałac Marianny Orańskiej Facebook
Kopalnia Węgla Kamiennego w Wałbrzychu (Stara Kopalnia)
Funkcjonuje jako muzeum, które oferuje fascynującą podróż do świata górnictwa i historii Wałbrzycha. W podziemnych korytarzach kopalni można poznać tajniki pracy górników, zobaczyć oryginalne maszyny, a także dowiedzieć się o trudach i niebezpieczeństwach związanych z wydobyciem węgla.
Źródło: Stara Kopalnia w Wałbrzychu Facebook
Muzeum Porcelany w Wałbrzychu
Wałbrzyskie muzeum dokumentuje i popularyzuje historię przemysłu porcelanowego. Dawniej był on kluczowy dla tego regionu. Zobaczymy tu także także przedmioty z kamionki, fajansu, terakoty, oraz eksponaty reprezentujące szeroko pojęte sztuki piękne
Źródło: Wojciech Kulig
Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim
Zamek Grodno i zapora wodna w Zagórzu Śląskim to absolutne perełki, które trzeba zobaczyć odwiedzając rejon doliny rzeki Bystrzycy. Trasa zwiedzania obejmuje m.in. budynek bramny, budynek kaplicy z renesansowym portalem, salę tortur, krzyże pokutne, loch księżniczki Małgorzaty, dziedziniec górny, sala rycerska, salę myśliwską, czy sale książęce. Z wieży zamkowej możemy zobaczyć całą okolicę, w rzekę Bystrzycę, która zamienia się wyżej w jezioro Bystrzyckie
Źródło: Wojciech Kulig
Ziębice – Orzeł i muzeum
To miasto o bardzo bogatej historii, wielu zabytkach i ciekawym muzeum. Zobaczymy tu np. Pomnik Orła Piastowskiego, który powstał na 1000-lecie istnienia Państwa Polskiego. Jest wysoki na ok. 7 metrów i ma rozpiętość skrzydeł około 10 metrów. To największy ceramiczny pomnik w Europie. Warto tu też odwiedzić Muzeum Domu Śląskiego, które posiada w swoich zbiorach dużą kolekcję sprzętu gospodarstwa domowego.
Źródło: Wojciech Kulig
Kraina Wygasłych Wulkanów
Znajduje się na Dolnym Śląsku i rozciąga się pomiędzy Legnicą, Jelenią Górą i Strzegomiem. To miejsce idealne na długie wędrówki po niedużych wzniesieniach. Pozostałości wulkaniczne to cenna atrakcja Dolnego Śląska, którą promuje Geopark. Jest tu mnóstwo form i skał pochodzenia wulkanicznego oraz dobrze zachowany ślady aktywności wulkanicznej sprzed wielu milionów lat. Odkrywając dawne wulkany na Dolnym Śląsku koniecznie trzeba odwiedzić Zamek Grodziec, który znajduje się na powulkanicznej górze.
Źródło: Polskie Geoskarby UNESCO, YouTube
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...