Filmowy Wrocław. Rynek i jego okolice. Nowy przewodnik po Wrocławiu. W tych miejscach kręcono słynne sceny

i

Autor: Canva; Facebook.com/Filmowy Wrocław

Wrocław

"Filmowy Wrocław. Rynek i jego okolice". Nowy przewodnik po Wrocławiu. W tych miejscach kręcono słynne sceny

2024-04-15 9:53

Nie można ukryć, że Wrocław jest miastem, do którego chętnie przyjeżdżają turyści. Rocznie stolicę Dolnego Śląska odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób. Część z nich woli jednak na własną rękę poznawać miasto. Dla miłośników kina stworzono za to specjalny przewodnik "Filmowy Wrocław. Rynek i jego okolice".

"Filmowy Wrocław. Rynek i jego okolice". Nowy przewodnik po Wrocławiu. W tych miejscach kręcono słynne sceny

Prawdziwi wielbiciele kina wkrótce będą mogli poznać Wrocław, zwiedzając wszystkie miejsca, w których kręcono wiele znanych filmów i seriali. Na Facebooku "Filmowy Wrocław" pojawiła się bowiem informacja, że już za niecałe dwa tygodnie swoją premierę będzie miał nowy przewodnik turystyczny "Filmowy Wrocław. Rynek i jego okolice"

Jak zapowiadają go twórcy w mediach społecznościowych:

"Będzie to pierwszy wrocławski przewodnik po plenerach i obiektach znanych z dużego i małego ekranu. Opowiadamy w nim o kilkudziesięciu wrocławskich filmach i serialach zrealizowanych na przestrzeni ostatnich stu lat. Pokazujemy filmowe oblicza ulic, zaułków, placów i wielu zabytkowych obiektów. Zaglądamy na dawne i współczesne plany filmowe, przytaczamy wspomnienia reżyserów i opinie recenzentów"

Oprócz opisów miejsc, w przewodniku znajdą się również różne fotosy, werki i wycinki prasowe. Partnerami publikacji są Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu oraz Dolnośląskie Centrum Filmowe

Premiera odbędzie się 25 kwietnia 2024 roku o 17:00 w Art Hotel Wrocław przy ul. Kiełbaśniczej 20. Wydarzenie jest bezpłatne, jednak trzeba się na niego zapisać. Liczba miejsc jest ograniczona

Te filmy były kręcone we wrocławskiej Hali Stulecia. Znasz je?