Duże ochłodzenie we Wrocławiu. W nocy przy gruncie nawet - 3 st. Celsjusza

i

Autor: pixabay.com zdj. ilustracyjne

Wrocław

Duże ochłodzenie we Wrocławiu. W nocy przy gruncie nawet - 3 st. Celsjusza

2024-04-17 16:02

Prawdziwa wiosna szybko nie nadejdzie. Przed nami bardzo chłodne dni z przymrozkami w nocy. We Wrocławiu temperatura przy gruncie może spadać do – 3 stopni Celsjusza. Na ocieplenie trzeba będzie poczekać najpewniej do końca kwietnia.

Zima nie odpuszcza. We Wrocławiu czekają nas przymrozki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Miejscami temperatura może spaść nawet do – 5 stopni Celsjusza. Jak pogoda będzie we Wrocławiu?

- Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -3°C – czytamy w oficjalnym komunikacie IMGW. Ostrzeżenie meteorologiczne dla Wrocławia obowiązuje od godz. 23:00 17 kwietnia (środa) do godz. 8:00 18 kwietnia (czwartek). IMGW zaznacza, że ostrzeżenie może być kontynuowane.

W pozostałych rejonach Dolnego Śląska, a szczególnie na terenie takich powiatów jak wałbrzyski, czy jeleniogórski temperatura w nocy będzie jeszcze niższa i będzie spadać do nawet – 5 stopni przy gruncie. Na szczytach gór będzie jeszcze zimniej, w dodatku przybędzie tam śniegu. Ostatniej doby na Śnieżce spadło 10 cm białego puchu. W kolejnych dniach dalej będzie tam padać.

Wyciągamy z szafy czapki i rękawiczki. Kiedy ocieplenie?

Wygląda na to, że zima jeszcze nam dokuczy na pożegnanie., bo także w dzień będzie przeraźliwe zimno. We Wrocławiu w najbliższych dniach należy spodziewać się maksymalnie 8-10 stopni na plusie. Przydadzą się rękawiczki i czapki. Trzeba będzie zapomnieć na razie o temperaturach powyżej 20 °C

- Kolejne dni będą nadal zimne, z niskimi temperaturami w ciągu dnia oraz z nocnymi przymrozkami i opadami śniegu w górach i na północy, a także deszczu ze śniegiem również w innych częściach kraju. Według obliczeń modeli meteorologicznych szansę na ocieplenie mamy pod sam koniec kwietnia – zapowiada IMGW.

Tanie loty z Wrocławia na Majorkę. Co zobaczyć na Balearach? TOP 5 atrakcji dla każdego