IMGW GOŁOLEDŹ

i

Autor: pixabay.com

Dolnośląskie. Ostrzeżenie IMGW. Trudne warunki na drogach! Policja apeluje o ostrożność

2021-12-13 9:26

Padający dzisiaj w nocy marznący deszcz doprowadził do bardzo trudnych warunkach nie tylko na jezdniach, po których codziennie poruszają się tysiące pojazdów, ale też na chodnikach i drogach rowerowych. Warto postarać się o bardzo ostrożną jazdę oraz o szczególne zwracanie uwagi na innych uczestników ruchu.

Dzisiejszej nocy temperatura spadła poniżej 0 stopni. Taka sytuacja, w połączeniu z wczorajszymi opadami, to prosty przepis na niebezpieczne oblodzenie. Od rana wszyscy kierujący powinni szczególnie uważać i zdjąć nogę z gazu. IMGW wydało pierwszy z trzech stopni ostrzeżenia dla Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Drogi, szczególnie te boczne, są bardzo śliskie.

Dzisiejszy poranek większość z nas przywitał śliskim chodnikiem przed domem. Już samo dotarcie do miejsca parkingowego mogło nie być łatwe, a co dopiero ruszenie gdziekolwiek własnym pojazdem, nawet wyposażonym w dobrej jakości opony zimowe. Choć główne drogi regionu są w dobrym stanie, to już większość bocznych uliczek i alei pokrywa cienka warstwa lodu, która praktycznie uniemożliwia poruszanie się zarówno samochodami, jak też nawet na własnych nogach.

Już ok. godz. 7.00 rano do wrocławskich policjantów wpłynęło 14 zgłoszeń o wszelkiego rodzaju zdarzeniach drogowych. Ich ilość niestety może się zwiększać, wraz ze wzrostem ilości pojazdów na drogach naszego regionu.

Dla obszaru całego Wrocławia, a także powiatu wrocławskiego IMGW wydało pierwszy z trzech stopni ostrzeżenia. Oznacza to, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest więc ostrożność oraz potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ten quiz zdradzi prawdę o Tobie. Nic się nie ukryje

Pytanie 1 z 8
Twój partner/partnerka chce się rozstać, co wtedy robisz?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 10.12 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk z UKSW) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska