Dolnośląskie Małe Granty mają na celu pomagać lokalnej społeczności w realizowaniu ich inicjatyw. W ciągu ostatnich pięciu lat dzięki programowi wsparto ponad 420 projektów o łącznej kwocie 2 mln zł. Kto może ubiegać się o dotację? Na co można ją przeznaczyć i do kiedy należy składać wnioski?
Małe Granty - 300 tys. złotych dla mieszkańców Dolnego Śląska
Maksymalna wysokość jednej dotacji z Dolnośląskich Małych Grantów wynosi 5 tys. złotych, co oznacza, że w roku 2023 województwo wspomóc może minimalnie 60 projektów.
„Ruszamy z kolejną, dziewiątą edycją Dolnośląskich Małych Grantów, w której pełnoletni mieszkańcy i mieszkanki Dolnego Śląska mogą składać wnioski na dofinansowanie lokalnych inicjatyw. Na ten projekt w 2023 roku zarząd województwa przeznaczył 300 tysięcy złotych” - poinformował marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.
Dolnośląskie Małe Granty - kto może wnioskować o dotację?
Jakie są warunki otrzymania dotacji? Do 5 tys. zł mogą otrzymać mieszkańcy i mieszkanki województwa dolnośląskiego, którzy są niezrzeszeni w żadnych strukturach, a także członkowie i członkinie organizacji pozarządowych. O dotację ubiegać się można w jednym z pięciu subregionów: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim i mieście Wrocław.
Dolnośląskie Małe Granty - o co można wnioskować?
Do programu można zgłaszać inicjatywy m.in. z zakresu nauki, edukacji i oświaty; kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego; działalności na rzecz dzieci i młodzieży, osób w wieku emerytalnym, osób z niepełnosprawnościami, czy mniejszości narodowych i etnicznych oraz integracji cudzoziemców. Projekty mogą też dotyczyć ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, turystyki i krajoznawstwa, a także promocji i organizacji wolontariatu.
Dolnośląskie Małe Granty - do kiedy wnioski?
Jeśli spełniacie wymienione wyżej warunki, to o dotację ubiegać się można od 27 marca do 11 kwietnia. Więcej informacji znajdziecie na tej stronie.