Targi Electronica 2022 organizowane są co dwa lata i przyciągają najważniejszych dystrybutorów oraz producentów z branży elektronicznej. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to okazja nie tylko do poznania nowinek technologicznych i innowacyjnych projektów, ale przede wszystkim do zdobycia kontaktów z firmami z całego świata.
- To dla nas bardzo ważne, że jako samorząd województwa mamy możliwość promować dolnośląskich przedsiębiorców i umożliwiać im uczestniczenie w tak ważnych wydarzeniach. Przez kilka dni targów przedsiębiorcy nie tylko pokazują swoje produkty, ale mają okazję porozmawiać z potencjalnymi kontrahentami reprezentującymi największe globalne przedsiębiorstwa. Jako Dolny Śląsk stawiamy na innowacje, na rozwój nowych technologii i wsparcie dolnośląskich firm – zaznacza Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.
W ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”, w misji gospodarczej do Monachium wzięło udział osiem dolnośląskich mikro i małych przedsiębiorstw – Nsflow, Vstorm, Surveily, Synergy Codes, DSR, Thorium Space, WIPERAPP oraz GlucoActive. To firmy, zajmujące się m.in. zaawansowanymi systemami komunikacji satelitarnej, sztuczną inteligencją, wizualizacją danych czy tworzące oprogramowanie do bezpowrotnego kasowania danych.
- Warto podkreślić, że na projekcie Going Global skorzystało już ponad 100 przedsiębiorstw z Dolnego Śląska. Chcielibyśmy, aby program ten był kontynuowany w kolejnych latach, bo daje on wymierne korzyści dla firm z różnych branż, które prezentują się na takich wydarzeniach, jak targi w Monachium – mówi Michał Bobowiec, radny sejmiku województwa oraz przewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej.