Co zrobić z nieużywanymi ubraniami? Nie wyrzucaj ich. Swapping w Odra Centrum we Wrocławiu

i

Autor: Freepik

Wrocław

Co zrobić z nieużywanymi ubraniami? Nie wyrzucaj ich. Swapping w Odra Centrum we Wrocławiu

2024-04-16 9:16

Dzieci szybko rosną, a chęć zabawy tym samym samochodem czy misiem nie trwa długo. Rodzice często zadają sobie pytanie, co zatem zrobić z nieużywanymi już rzeczami? Wcale nie musimy ich wyrzucać. Już 21 kwietnia 2024 roku w Odra Centrum we Wrocławiu odbędzie się swapping. Sprawdź szczegóły wydarzenia.

Co zrobić z nieużywanymi ubraniami? Swapping we Wrocławiu

Z pewnością rodzice licznie przyznają, że mając dzieci musimy liczyć się z częstą wymianą ubrań, które są już za małe lub zabawek, którymi maluchy się już nie bawią. Zamiast wyrzucać czy kupować nowe rzeczy, możemy wziąć udział w swappingu. Jest to bezpłatna wymiana, na której zyskają nie tylko rodzice i dzieci, ale również planeta. Biorąc udział w takim wydarzeniu oszczędzimy pieniądze, ale też damy ubraniom oraz zabawkom drugie życie. 

Już 21 kwietnia 2024 roku w Odra Centrum przy ul. Juliusza Słowackiego 5B (obok Mostu Grunwaldzkiego) we Wrocławiu będziemy mogli wziąć udział w takim swappingu. Jeśli mamy w domu zalegające stare ubranka czy zabawki, którymi nasza pociecha już się nie bawi, możemy tego dnia przyjść do Odra Centrum w godzinach 17:30-19:00 i wymienić się z innymi. 

Na wydarzenie zapraszają twórcy "Swapto", czyli stworzonej przez wrocławian aplikacji dla rodziców, dzięki której można właśnie wymieniać się ubraniami lub innymi rzeczami oraz Odra Centrum. Co ciekawe, takie wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy

Jakie zasady obowiązują podczas takiej wymiany?

  • ubrania i zabawki powinny być w dobrym stanie;
  • wymiana jest bezgotówkowa (uczestnicy nie sprzedają ani nie kupują zabawek czy ubranek, jedynie wymieniają się nimi);
  • aby wymiana przebiegała sprawnie, przy wejściu przyniesione rzeczy przekazuje się zespołowi Swapto, który następnie segreguje je i rozkłada na stołach (za każdy przedmiot otrzymuje się jeden żeton, który daje prawo do zabrania jednego produktu do domu);
  • żetonów, które zostaną po wymianie, można użyć podczas kolejnego wydarzenia lub w aplikacji.
Jan Puk tworzy niezwykłe zabawki z drewna. Dorośli będą nimi zachwyceni