Przełamanie w Niecieczy, Śląsk wygrywa z Termalicą

Zdjęcie z artykułu: Przełamanie w Niecieczy, Śląsk wygrywa z Termalicą Morioka nie trafił, zrobili to jego koledzy; Śląsk Wrocław / Krystyna Pączkowska
Ilustracja do artykułu Przełamanie w Niecieczy, Śląsk wygrywa z Termalicą

Podopieczni Jana Urbana w końcu przezwyciężyli swoją niemoc i strzelili więcej bramek od rywala. Spotkanie w Niecieczy zakończyło się rezultatem 1:2 na korzyść WKS-u. Gole dla Śląska zdobyli Pich i Kokoszka.

Początek meczu świetnie ułożył się dla piłkarzy Jana Urbana. W 5 minucie spotkania Ryota Morioka posłał prostopadłe podanie do Roberta Picha, a ten z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Słowak tym samym zdobył piątą bramkę w rundzie wiosennej. Pich jest najskuteczniejszym zawodnikiem Śląska Wrocław. WKS jednak niezbyt długo cieszył się z prowadzenia. W 18 minucie rywalizacji z rzutu wolnego silnie uderzył Gergel. Co prawda piłkę zdążył odbić Pawełek, ale w pobliżu był Putiwcew, który skutecznie dobił piłkę i wyrównał wynik na 1:1. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie ekipy raczej walczyły o przewagę w środku pola. Na półmetku spotkania oba zespoły miały na swoim koncie po 5 strzałów, w tym jeden celny.

Śląsk przyspieszył

W drugiej odsłonie więcej werwy wykazywali wrocławianie. Podopieczni Jana Urbana starali się coraz bardziej kąsać rywali. Swoich strzałów próbował między innymi Morioka, jednak tego dnia Japończyk zdecydowanie nie potrafił znaleźć drogi do siatki. Pod koniec spotkania szczęście jednak uśmiechnęło się do Śląska. W 83 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Robert Pich, podanie przedłużył Zwoliński, a piłkę w siatce umieścił Adam Kokoszka. Wrocławianie już ten wynik doholowali do końca.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)
0:1 - Robert Pich 5'
1:1 - Artem Putiwcew 18'
1:2 - Adam Kokoszka 83'