Przekopią ogródek czy pomogą w przeprowadzce. Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd do Finlandii [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa Europy do Finlandii 5 Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa Europy do Finlandii [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa Europy do Finlandii / Polish Eagles/Wspieramy Polską Reprezentację Box Lacrosse - ME 2017/facebook.com
Ilustracja do artykułu: Przekopią ogródek czy pomogą w przeprowadzce. Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd do Finlandii [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

To właśnie w fińskim Turku w lipcu odbędą się Mistrzostwa Europy Box Lacrosse. Polska reprezentacja w tej dyscyplinie mniej więcej w połowie składa się z zawodników z Dolnego Śląska. Sportowcy wymyślili oryginalny sposób na zdobycie funduszy na wyjazd.

Wyjazd na zawody sporo kosztuje i każda pomoc jest na wagę złota. Darczyńcy mogą liczyć na ciekawe nagrody.

- Oferujemy siebie jako tanią siłę roboczą. Można wynająć pięciu zawodników lacrosse na trzy godziny, chociażby na potrzeby przeprowadzki. Można odbyć z nimi trening siłowy - tłumaczy Tomasz Kędzia z polskiej reprezentacji box lacrosse.

Koszt wyprawy do Finlandi to może wynieść nawet 120 tysięcy złotych. Sporą część tej sumy zawodnicy zebrali z własnych kieszeni.

Box lacrosse - co to za sport?

Box lacrosse to halowa odmiana lacrosse, sport popularny szczególnie w Ameryce Północnej. Box, bo tak jest też czasem skrótowo nazywany, bywa dość brutalny.

- Jest tam dużo kontaktu cielesnego. Tak jak w hokeju, są dozwolone bójki w ograniczonym zakresie. Jest to połączone też z dużą dawką subtelności, finezji - wyjaśnia Tomasz Kędzia.

Szczegółowe informacje o zbiórce znajdziesz tutaj.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Pauliny Szymoniak:

Czytaj także: Wrocław: Pierwsza w pełni miejska linia kolejowa. Mieszkańcy trzech osiedli będą mogli szybciej dotrzeć do centrum [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato z CityFit!!Akcja partnerska

Zobacz film i wyczaruj żelowy manicure w domowym zaciszu! To proste!! Sprawdź!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy