Przekopią ogródek czy pomogą w przeprowadzce. Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd do Finlandii [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa Europy do Finlandii 5 Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa Europy do Finlandii [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa Europy do Finlandii / Polish Eagles/Wspieramy Polską Reprezentację Box Lacrosse - ME 2017/facebook.com
Ilustracja do artykułu: Przekopią ogródek czy pomogą w przeprowadzce. Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd do Finlandii [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

To właśnie w fińskim Turku w lipcu odbędą się Mistrzostwa Europy Box Lacrosse. Polska reprezentacja w tej dyscyplinie mniej więcej w połowie składa się z zawodników z Dolnego Śląska. Sportowcy wymyślili oryginalny sposób na zdobycie funduszy na wyjazd.

Wyjazd na zawody sporo kosztuje i każda pomoc jest na wagę złota. Darczyńcy mogą liczyć na ciekawe nagrody.

- Oferujemy siebie jako tanią siłę roboczą. Można wynająć pięciu zawodników lacrosse na trzy godziny, chociażby na potrzeby przeprowadzki. Można odbyć z nimi trening siłowy - tłumaczy Tomasz Kędzia z polskiej reprezentacji box lacrosse.

Koszt wyprawy do Finlandi to może wynieść nawet 120 tysięcy złotych. Sporą część tej sumy zawodnicy zebrali z własnych kieszeni.

Box lacrosse - co to za sport?

Box lacrosse to halowa odmiana lacrosse, sport popularny szczególnie w Ameryce Północnej. Box, bo tak jest też czasem skrótowo nazywany, bywa dość brutalny.

- Jest tam dużo kontaktu cielesnego. Tak jak w hokeju, są dozwolone bójki w ograniczonym zakresie. Jest to połączone też z dużą dawką subtelności, finezji - wyjaśnia Tomasz Kędzia.

Szczegółowe informacje o zbiórce znajdziesz tutaj.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Pauliny Szymoniak:

Czytaj także: Wrocław: Pierwsza w pełni miejska linia kolejowa. Mieszkańcy trzech osiedli będą mogli szybciej dotrzeć do centrum [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Czego o Ewelinie Lisowskiej możemy dowiedzieć się z internetu? Sprawdzamy najczęstsze wyszukania w Google dotyczące artystki!

42 min
Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania już jesienią w Polsacie.

1 godz. 15 min.
Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Sheriff - Legia 24.08.2017 to rewanżowe spotkanie w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV i ONLINE będzie dostępna?

1 godz. 21 min.
The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

Po tegorocznym debiucie na scenie głównej Opener’a, zespół The Dumplings rusza w trasę w zupełnie nowym formacie.

1 godz. 31 min.

27 sierpnia zapraszamy na "Dzień pełen emocji" z... EMOTKAMI :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy