Przekopią ogródek czy pomogą w przeprowadzce. Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd do Finlandii [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa Europy do Finlandii 5 Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa Europy do Finlandii [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd na mistrzostwa Europy do Finlandii / Polish Eagles/Wspieramy Polską Reprezentację Box Lacrosse - ME 2017/facebook.com
Ilustracja do artykułu: Przekopią ogródek czy pomogą w przeprowadzce. Zawodnicy box lacrosse zbierają pieniądze na wyjazd do Finlandii [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]

To właśnie w fińskim Turku w lipcu odbędą się Mistrzostwa Europy Box Lacrosse. Polska reprezentacja w tej dyscyplinie mniej więcej w połowie składa się z zawodników z Dolnego Śląska. Sportowcy wymyślili oryginalny sposób na zdobycie funduszy na wyjazd.

Wyjazd na zawody sporo kosztuje i każda pomoc jest na wagę złota. Darczyńcy mogą liczyć na ciekawe nagrody.

- Oferujemy siebie jako tanią siłę roboczą. Można wynająć pięciu zawodników lacrosse na trzy godziny, chociażby na potrzeby przeprowadzki. Można odbyć z nimi trening siłowy - tłumaczy Tomasz Kędzia z polskiej reprezentacji box lacrosse.

Koszt wyprawy do Finlandi to może wynieść nawet 120 tysięcy złotych. Sporą część tej sumy zawodnicy zebrali z własnych kieszeni.

Box lacrosse - co to za sport?

Box lacrosse to halowa odmiana lacrosse, sport popularny szczególnie w Ameryce Północnej. Box, bo tak jest też czasem skrótowo nazywany, bywa dość brutalny.

- Jest tam dużo kontaktu cielesnego. Tak jak w hokeju, są dozwolone bójki w ograniczonym zakresie. Jest to połączone też z dużą dawką subtelności, finezji - wyjaśnia Tomasz Kędzia.

Szczegółowe informacje o zbiórce znajdziesz tutaj.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Pauliny Szymoniak:

Czytaj także: Wrocław: Pierwsza w pełni miejska linia kolejowa. Mieszkańcy trzech osiedli będą mogli szybciej dotrzeć do centrum [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

1 godz. 0 min.
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2?

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2?

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo?

1 godz. 0 min.
Małgorzata Kożuchowska bohaterką piosenki disco polo! TEKST VIDEO

Małgorzata Kożuchowska bohaterką piosenki disco polo! TEKST VIDEO

Piosenka disco polo o Małgorzacie Kożuchowskiej - to nie jest żart! Zobacz teledysk zespołu Fan-Tastic do utworu o popularnej aktorce już teraz - na ESKA.pl.

5 godz. 48 min.
You're Beautiful na pierwszy taniec. James Blunt: To chore!

You're Beautiful na pierwszy taniec. James Blunt: To chore!

James Blunt zdradza w końcu, o co tak naprawdę chodzi w jego wielkim hicie You're Beautiful. Ta piosenka wcale nie jest taka romantyczna, jak wam się wydaje!

6 godz. 21 min.

Poczuj rytm wiosny! Bitwa na Taniec staruje 1 kwietnia, zapraszamy!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy