Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO]

maraton 19 Nocny Wrocław Półmaraton. SPRAWDŹ zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej [GALERIA]
Tak było w zeszłym roku / Wojtek Góraslki
Ilustracja do artykułu: Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO]

Piąty już PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 17 czerwca w sobotę. Przez Wrocław ma przebiec rekordowa liczba uczestników imprezy.

11 tysięcy osób stanie o godzinie 22.00 w sobotę na starcie nocnego półmaratonu. Mniej więcej godzinę później pierwsi zawodnicy wbiegną na metę. W tym roku - to nowość! - zawodnicy będą finiszować na odrestaurowanym Stadionie Olimpijskim.

- Będą wbiegali przez bramę maratońską. Mamy nadzieję, że poczują się co najmniej tak, jakby kończyli olimpiady - opowiada Wrocław Gęstwa, dyrektor wrocławskiego maratonu. - W Polsce to będzie jedyny bieg, który kończy się na stadionie - dodaje.

Spore utrudnienia w ruchu, zakazy parkowania

W dzień biegu na trasie półmaratonu obowiązywać będzie zakaz parkowania. Znaki informują o tym już teraz.

Zdjęcie z artykułu: Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO] Półmaraton może powodować utrudnienia w ruchu; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO]

- Co roku jesteśmy zmuszeni usunąć kilkadziesiąt pojazdów. Nie będą nas przekonywały tłumaczenia typu, że do półmaratonu są jeszcze cztery godziny i że dlatego ktoś może jeszcze stać na trasie biegu. Oznakowanie jest jasne - przekonuje Jacek Wójcik ze straży miejskiej.

Sprawdź w galerii nad tekstem jak w trakcie biegu kursowała będzie komunikacja miejska!

Policja ostrzega, że utrudnienia w ruchu będą ogromne. Na całej trasie półmaratonu czasowo wyłączane będą z ruchu poszczególne odcinki dróg. Utrudnienia w ruchu będą trwały od godziny 21.00 do godziny 2.30 w niedzielę.

Zdjęcie z artykułu: Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO] Orientacyjne czasy przebiegania zawodników; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO]

Infolinia dla mieszkańców miasta i maratończyków

Tegoroczna nowość. Wszelkich informacji dotyczących 5. PKO Nocnego Półmaratonu można dowiedzieć się dzwoniąc w sobotę pod numery: 573 991 050 i 500 675 606 w godzinach od 9:00 do 22:00.

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Pauliny Szymoniak:

ZOBACZ podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: To nie żart! We Wrocławiu będą leczyć... kupą [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato z CityFit!!Akcja partnerska

Zobacz film i wyczaruj żelowy manicure w domowym zaciszu! To proste!! Sprawdź!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy