Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO]

maraton 19 Nocny Wrocław Półmaraton. SPRAWDŹ zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej [GALERIA]
Tak było w zeszłym roku / Wojtek Góraslki
Ilustracja do artykułu: Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO]

Piąty już PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 17 czerwca w sobotę. Przez Wrocław ma przebiec rekordowa liczba uczestników imprezy.

11 tysięcy osób stanie o godzinie 22.00 w sobotę na starcie nocnego półmaratonu. Mniej więcej godzinę później pierwsi zawodnicy wbiegną na metę. W tym roku - to nowość! - zawodnicy będą finiszować na odrestaurowanym Stadionie Olimpijskim.

- Będą wbiegali przez bramę maratońską. Mamy nadzieję, że poczują się co najmniej tak, jakby kończyli olimpiady - opowiada Wrocław Gęstwa, dyrektor wrocławskiego maratonu. - W Polsce to będzie jedyny bieg, który kończy się na stadionie - dodaje.

Spore utrudnienia w ruchu, zakazy parkowania

W dzień biegu na trasie półmaratonu obowiązywać będzie zakaz parkowania. Znaki informują o tym już teraz.

Zdjęcie z artykułu: Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO] Półmaraton może powodować utrudnienia w ruchu; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO]

- Co roku jesteśmy zmuszeni usunąć kilkadziesiąt pojazdów. Nie będą nas przekonywały tłumaczenia typu, że do półmaratonu są jeszcze cztery godziny i że dlatego ktoś może jeszcze stać na trasie biegu. Oznakowanie jest jasne - przekonuje Jacek Wójcik ze straży miejskiej.

Sprawdź w galerii nad tekstem jak w trakcie biegu kursowała będzie komunikacja miejska!

Policja ostrzega, że utrudnienia w ruchu będą ogromne. Na całej trasie półmaratonu czasowo wyłączane będą z ruchu poszczególne odcinki dróg. Utrudnienia w ruchu będą trwały od godziny 21.00 do godziny 2.30 w niedzielę.

Zdjęcie z artykułu: Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO] Orientacyjne czasy przebiegania zawodników; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Nocny Wrocław Półmaraton. Uczestnicy imprezy pobiegną przy dźwiękach muzyki filmowej. Kierowcy nie będą mogli parkować na trasie biegu [MAPA, TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU, AUDIO]

Infolinia dla mieszkańców miasta i maratończyków

Tegoroczna nowość. Wszelkich informacji dotyczących 5. PKO Nocnego Półmaratonu można dowiedzieć się dzwoniąc w sobotę pod numery: 573 991 050 i 500 675 606 w godzinach od 9:00 do 22:00.

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Pauliny Szymoniak:

ZOBACZ podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: To nie żart! We Wrocławiu będą leczyć... kupą [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Czego o Ewelinie Lisowskiej możemy dowiedzieć się z internetu? Sprawdzamy najczęstsze wyszukania w Google dotyczące artystki!

46 min
Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania już jesienią w Polsacie.

1 godz. 19 min.
Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Sheriff - Legia 24.08.2017 to rewanżowe spotkanie w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV i ONLINE będzie dostępna?

1 godz. 25 min.
The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

Po tegorocznym debiucie na scenie głównej Opener’a, zespół The Dumplings rusza w trasę w zupełnie nowym formacie.

1 godz. 35 min.

27 sierpnia zapraszamy na "Dzień pełen emocji" z... EMOTKAMI :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy