Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Zobacz, jak będzie wyglądać i co się tam znajdzie [WIZUALIZACJE, AUDIO]

Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej 3 Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej [OBEJRZYJ WIZUALIZACJE]
Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej / Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu: Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Zobacz, jak będzie wyglądać i co się tam znajdzie [WIZUALIZACJE, AUDIO]

Trasy biegowe i biathlonowe ze strzelnicą, boisko piłkarskie w standardzie orlika,bieżnia lekkoatletyczna, rolkostrada, kryta pływalnia, hotel, sauna, górka saneczkowa oraz rowerowa. To wszystko ma się znaleźć w Dolnośląskim Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Właśnie ogłoszono szczegóły projektu inwestycji.

I dla profesjonalistów, i dla amatorów. Takie ma być Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Choć głównym celem jest organizacja zawodów na najwyższym szczeblu, to na co dzień wszystkie pomieszczenia będą do dyspozycji odwiedzających.

Nie będzie się już trzeba przebierać w aucie. Na przyjezdnych będzie czekać cała infrastruktura.

- Będą mogli zaparkować na parkingu podziemnym, skorzystać z szatni i zaplecza sanitarnego, baru albo restauracji. Będzie zespół odnowy biologicznej, to znaczy basen i sauna oraz zaplecze hotelowe. Dodatkowo będzie możliwość wykorzystania wielofunkcyjnego boiska treningowego - wylicza Marek Romaniszyn, architekt.

Peron w centrum

Dla amatorów jednak najważniejszy będzie peron przy samej Polanie.

- Peron jest nie gdzieś na początku Polany Jakuszyckiej, tylko w jej centrum. Będzie można stamtąd w sposób łatwy i prosty dojść na trasy, gdzie będzie można biegać. Dla mnie najważniejsze jest to, że korzystamy z potencjału, który tam jest - mówi Maciej Pawłowski, prezes Biegu Piastów.

Prace na Polanie Jakuszyckiej mają rozpocząć się za rok.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Zaginiony zamek odkryty w opustoszałej wsi w Borach Dolnośląskich! [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato z CityFit!!Akcja partnerska

Zobacz film i wyczaruj żelowy manicure w domowym zaciszu! To proste!! Sprawdź!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy