Zdjęcie z Wrocławia hitem internetu. Podbija cały świat!

Zdjęcie z artykułu: Zdjęcie z Wrocławia hitem internetu. Podbija cały świat! Zdjęcie Muzeum Narodowego we Wrocławiu stało się viralem; Anna Kowalów
Ilustracja do artykułu Zdjęcie z Wrocławia hitem internetu. Podbija cały świat!

Fotografia ma już około milion osiemset tysięcy wyświetleń tylko na Facebooku Muzeum Narodowego, a udostępniło ją też wiele innych zagranicznych serwisów. Zdjęciem zachwycają się nawet w Iranie.

"Szał kolorów" - tak rzeczniczka muzeum, Anna Kowalów opisała fotografię wrzuconą na facebookowy profil instytucji 26 października. Nagle okazało się, że liczba lajków i udostępnień rośnie w zawrotnym tempie. Fotografia stała się viralem. Udostępnił ją między innymi znany serwis Bored Panda czy ambasada Polski w Stanach Zjednoczonych.

Kolorystyczny odlot

To, że porośnięty bluszczem budynek Muzeum Narodowego jest piękny, zwłaszcza wiosną i jesienią, wie chyba każdy wrocławianin. Dlatego w sieci można znaleźć setki zdjęć tego miejsca. W dodatku na Facebooku Muzeum Narodowego co roku mniej więcej o tej porze pojawia się fotografia budynku.

Co sprawiło więc, że zdjęcie wykonane parę dni temu przez Annę Kowalów zyskało taką popularność? Sama autorka tłumaczy to dość skromnie: pogoda.

- To, jak wyglada muzeum zależy od warunków pogodowych. W tym roku były wyjątkowe. Z tego miejsca, w którym stałam widać było wszyskie kolory jakie tylko mogły być. Prawdziwy odlot kolorystyczny. Ludzie odbierali to jako malarstwo - opowiada rzeczniczka Muzeum Narodowego.

Muzeum oblegane przez fotografów

"Zdecydowanie odwiedzę to miejsce podczas mojej przyszłej wizyty w Polsce", "Polska rządzi", "Coś pięknego", "Piękne. Jak Wrocław. Żałuję, że tak rzadko odwiedzam to miasto" - to tylko kilka komentarzy internautów do zdjęcia.

- Są miłe i angażujące. To promocja nie tylko dla Muzeum Narodowego, ale też dla Wrocławia i Polski - ocenia Anna Kowalów.

Zainteresowanie widać już teraz. Budynek zawsze fotografowany jest jesienią. Teraz jednak robiących zdjęcia jeszcze przybyło, choć wiatr zerwał już część liści ze ścian budowli.

Czytaj także: W górach na Dolnym Śląsku już zima [ZOBACZ ZDJĘCIA]. Czy we Wrocławiu też w najbliższych dniach spadnie śnieg?

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

POLSKA - KOLUMBIA 2018: SKRÓT VIDEO, BRAMKI, GOLE, WYNIK, KTO STRZELIŁ

POLSKA - KOLUMBIA 2018: SKRÓT VIDEO, BRAMKI, GOLE, WYNIK, KTO STRZELIŁ

Polska - Kolumbia 24.06.2018 to emocje od pierwszej do ostatniej minuty! Jak wyglądał przebieg spotkania? Skrót meczu Polski podrzucamy na ESKA.pl

24 czerwca 2018, 23:42
POLSKA - KOLUMBIA 2018: MEMY i OBRAZKI po przegranym meczu na MŚ w Rosji

POLSKA - KOLUMBIA 2018: MEMY i OBRAZKI po przegranym meczu na MŚ w Rosji

Memy po meczu Polska - Kolumbia 2018 zalały internet. Najśmieszniejsze obrazki podrzucamy na ESKA.pl

24 czerwca 2018, 23:38
Mundial 2018 - TABELE WYNIKÓW. Kto wygrał, a kto przegrał?

Mundial 2018 - TABELE WYNIKÓW. Kto wygrał, a kto przegrał?

Tabele wyników na mundialu 2018 są prawie kompletne! Kto wygrał, a kto przegrał swoje mecze?

24 czerwca 2018, 23:12
MUNDIAL 2018 - kto gra w poniedziałek? Cztery ważne mecze 25.06.2018! [TERMNARZ]

MUNDIAL 2018 - kto gra w poniedziałek? Cztery ważne mecze 25.06.2018! [TERMNARZ]

Mundial 25 czerwca 2018 to aż cztery mecze! O której najciekawsze pojedynki? Na jakim kanale? Rozpiska dnia do sprawdzenia na ESKA.pl

24 czerwca 2018, 21:46

NIEZBĘDNIK KIBICA NA MISTRZOSTWA! SPRAWDŹ!Akcja partnerska
Ładuję newsy