Te miasta Dolnego Śląska wyludniają się najszybciej. Sprawdź, czy jest wśród nich twoje miasto! [RANKING]

krzesła 10 Te miasta Dolnego Śląska wyludniają się najszybciej. Sprawdź, czy jest wśród nich twoje miasto! [RANKING]
Te miasta Dolnego Śląska mają coraz mniejszą populację / MonikaP/cc0/pixabay.com
Ilustracja do artykułu: Te miasta Dolnego Śląska wyludniają się najszybciej. Sprawdź, czy jest wśród nich twoje miasto! [RANKING]

Polacy coraz częściej wyjeżdżają ze wsi i małych miasteczek do dużych miast. Większe możliwości, studia, lepsza praca - to najczęstsze przyczyny migracji. Liczba mieszkańców dużych miast rośnie, ale małym miasteczkom grozi wyludnienie. Którym miejscowościom Dolnego Śląska to grozi?

Dane GUS z czerwca 2016 r. nie pozostawiają złudzeń. liczba ludności małych miast szybko maleje. Młodzi wyjeżdżają do większych miast na studia lub za pracą. Duże znaczenie przy zmianach liczby ludności mają zmiany administracyjne, jak przesuwanie granic miasta.

Wielu miastom Dolnego Śląska grozi stopniowe wyludnianie, a co za tym idzie utrata statusu dużego miasta, czyli zamieszkiwanego przez ponad 100 tys. mieszkańców. Serwis "Polska w Liczbach" pokazał, które miasta naszego województwa zanotowały największy spadek liczby mieszkańców w ciągu 15 lat. Sprawdźcie, czy na liście znalazło się również wasze miasto.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Miejsca, które warto zobaczyć na Dolnym Śląsku! Musicie je odwiedzić! [GALERIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy