Te miasta Dolnego Śląska wyludniają się najszybciej. Sprawdź, czy jest wśród nich twoje miasto! [RANKING]

krzesła 10 Te miasta Dolnego Śląska wyludniają się najszybciej. Sprawdź, czy jest wśród nich twoje miasto! [RANKING]
Te miasta Dolnego Śląska mają coraz mniejszą populację / MonikaP/cc0/pixabay.com
Ilustracja do artykułu: Te miasta Dolnego Śląska wyludniają się najszybciej. Sprawdź, czy jest wśród nich twoje miasto! [RANKING]

Polacy coraz częściej wyjeżdżają ze wsi i małych miasteczek do dużych miast. Większe możliwości, studia, lepsza praca - to najczęstsze przyczyny migracji. Liczba mieszkańców dużych miast rośnie, ale małym miasteczkom grozi wyludnienie. Którym miejscowościom Dolnego Śląska to grozi?

Dane GUS z czerwca 2016 r. nie pozostawiają złudzeń. liczba ludności małych miast szybko maleje. Młodzi wyjeżdżają do większych miast na studia lub za pracą. Duże znaczenie przy zmianach liczby ludności mają zmiany administracyjne, jak przesuwanie granic miasta.

Wielu miastom Dolnego Śląska grozi stopniowe wyludnianie, a co za tym idzie utrata statusu dużego miasta, czyli zamieszkiwanego przez ponad 100 tys. mieszkańców. Serwis "Polska w Liczbach" pokazał, które miasta naszego województwa zanotowały największy spadek liczby mieszkańców w ciągu 15 lat. Sprawdźcie, czy na liście znalazło się również wasze miasto.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Miejsca, które warto zobaczyć na Dolnym Śląsku! Musicie je odwiedzić! [GALERIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

1 godz. 22 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

2 godz. 29 min.
Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Mecz Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017 to szlagier inauguracyjnej kolejki Bundesligi. Kto rozpocznie sezon z 3 punktami na koncie? Tego dowiemy się podczas transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz za darmo w TV i ONLINE?

18 sierpnia 2017, 18:27
New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

Nowe piosenki 2017 w Radiu ESKA - 18 sierpnia premiery nowych numerów Miley Cyrus, Justina Biebera... i nie tylko. Sprawdźcie nowe piosenki, które dla was wybrała ESKA!

18 sierpnia 2017, 16:28

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy