Przy polskiej granicy powstaje niezwykła konstrukcja! ZOBACZCIE, jak wygląda [ZDJĘCIA]

Ścieżka koronami drzew 9 Przy polskiej granicy powstaje niezwykła konstrukcja! ZOBACZCIE, jak wygląda [ZDJĘCIA]
Ścieżka koronami drzew / stezkakrkonose.cz
Ilustracja do artykułu: Przy polskiej granicy powstaje niezwykła konstrukcja! ZOBACZCIE, jak wygląda [ZDJĘCIA]

Konstrukcja znajduje się po czeskiej stronie Karkonoszy, w Janských Lázních. To pierwsza tego typu budowla na polskim pograniczu, która z pewnością przyciągnie tysiące zainteresowanych nie tylko z Czech, ale przede wszystkim z Dolnego Śląska.

Ścieżka koronami drzew to wyjątkowy projekt. Ścieżka prowadzi zarówno pod ziemią, jak i nad nią. Wszystko po to, by umożliwić poznawanie i podziwianie Karkonoszy. "Stěžka korunami stromů" powstała na zboczu Černé Hory w popularnym czeskim kurorcie Janské Lázně, kilka kilometrów od polskiej granicy. Najważniejszą część konstrukcji stanowi wieża widokowa o wysokości 45 m.

Trasa liczyć będzie 1327 m i ciągnąć się będzie pośród drzew Karkonoskiego Parku Narodowego, 23 m nad ziemią. Na 410 metrze ścieżka zanurza się pod ziemię, gdzie podziwiać można mikroświat karkonoskiej gleby. Następnie ścieżka wznosi się w górę. Odcinek prowadzący na szczyt wieży mierzy ponad 800 m, a to za sprawą jej wirowego kształtu.

Najważniejsze jest jednak to, że ścieżka w całości przystosowana będzie dla osób niepełnosprawny, a także wędrujących y dziecięcymi wózkami. Na szczyt wieży będą mogli wspiąć się wszyscy. Roztaczać się z niej będzie piękny widok na najwyższe szczyty Karkonoszy. Na ścieżce znajdą się również interaktywne stanowiska, na których odwiedzający to miejsce poznają ciekawostki o florze i faunie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Otwarcie Ścieżki koronami drzew planowane jest na 2 lipca 2017. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00, a uświetni ją występ Ewy Farny. Ścieżka otwarta będzie dla odwiedzających przez cały rok. Jest to pierwsza tego typu konstrukcja na polsko-czeskim pograniczu, ale nie pierwsza w Czechach. Podobną ścieżkę możemy zwiedzać od 2012 r. w Lipně, na czeskiej Šumavě. Wieża widokowa w Janských Lázních będzie jednak najwyższą wieżą na czeskich szlakach turystycznych. Z Polski do Janských Lázní najlepiej dostać się przejściem granicznym Okraj-Malá Úpa lub przez Lubawkę.

Czytaj także: TOP 10 miejsc we Wrocławiu, w których możesz się ukryć przed sesją egzaminacyjną [GALERIA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy