Złoty pociąg: Rusza drugi etap poszukiwań. Kiedy dowiemy się czy na 65. kilometrze trasy Wrocław - Wałbrzych ukryty jest skarb?

Zdjęcie z artykułu: Złoty pociąg: Rusza drugi etap poszukiwań. Kiedy dowiemy się czy na 65. kilometrze trasy Wrocław - Wałbrzych ukryty jest skarb? Podczas pierwszego etapu prac ekipa poszukiwaczy skarbu przekopała i przewiozła 3500m3 ziemii; Rafał Sterczyński
Ilustracja do artykułu Złoty pociąg: Rusza drugi etap poszukiwań. Kiedy dowiemy się czy na 65. kilometrze trasy Wrocław - Wałbrzych ukryty jest skarb?

Badania będą bezinwazyjne. Zostaną przeprowadzone trzema metodami. Ich wyników nie poznamy jednak od razu.

- W przyszłym tygodniu, 26 albo 27 czerwca ruszamy z badaniami. Pierwsza będzie geodezja - deklaruje Piotr Koper, jeden z poszukiwaczy legendarnego skarbu.

Złotego pociągu eksploratorzy chcą teraz szukać w sumie na trzy sposoby, za pomocą mikrograwimetrii, tomografii elektrooporowej, przy użyciu pola magnetycznego i gradientu pionowego. Jeśli co najmniej dwie metody pokażą istnienie anomalii, będzie to znaczyło, że słynny skarb istnieje.

Badaniami będzie objęty nieco większy teren. Poszukiwacze chcą mieć pewność, że niczego nie pominęli.

Liczy się czas

Wszystkie wymagane zgody na przeprowadzenie poszukiwań już są, ale pozwolenie konserwatora zabytków jest ważne tylko do końca czerwca.

- Wystosowaliśmy już prośbę o przedłużenie go o miesiąc. Ile będzie trzeba, tyle będziemy pracować - zapewnia Piotr Koper.

Rozwiązanie zagadki nie przyjdzie od razu

Kiedy badania się skończą nie będziemy jednak jeszcze znali odpowiedzi czy złoty pociąg jest pod ziemią.

- Gołym okiem tego nie będzie widać. badania trzeba będzie opracować komputerowo, włożyć odpowiednie tło. Potrwa to około trzy - cztery tygodnie - wyjaśnia Piotr Koper.

Minęły już prawie dwa lata, odkąd w sierpniu 2015 roku Piotr Koper i Andreas Richter zgłosili władzom Wałbrzycha istnienie złotego pociągu. Pierwsze badania wykonano rok później. Pracownicy spółki XYZ Piotra Kopra i Andreasa Richtera stwierdzili, że pod ziemią są anomalie, które mogą wskazywać na istnienie złotego pociągu. Z kolei naukowcy z Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie uznali, że pod ziemią może znajdować się kolejowy tunel, ale pociąg już nie.

ZOBACZ podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Czytaj także: Małżeństwo zginęło w wypadku. Osierocili sześcioletnią córeczkę. Przechodnie nie wezwali pomocy [WIDEO]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

1 godz. 23 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

2 godz. 30 min.
Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Mecz Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017 to szlagier inauguracyjnej kolejki Bundesligi. Kto rozpocznie sezon z 3 punktami na koncie? Tego dowiemy się podczas transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz za darmo w TV i ONLINE?

18 sierpnia 2017, 18:27
New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

Nowe piosenki 2017 w Radiu ESKA - 18 sierpnia premiery nowych numerów Miley Cyrus, Justina Biebera... i nie tylko. Sprawdźcie nowe piosenki, które dla was wybrała ESKA!

18 sierpnia 2017, 16:28

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy