Wrocław w rankingu stu najlepszych miast do życia na świecie! [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Wrocław w rankingu stu najlepszych miast do życia na świecie! [WIDEO] Wrocław uplasował się w rankingu tym razem na miejscu setnym; Janusz Krzeszowski Fotografia
Ilustracja do artykułu Wrocław w rankingu stu najlepszych miast do życia na świecie! [WIDEO]

W pierwszej setce miast, w których żyje się najlepiej są tylko dwa z Polski: Warszawa i Wrocław. Zarówno stolica naszego kraju, jak i stolica Dolnego Śląska wypadły jednak nieco gorzej niż w zeszłorocznej edycji rankingu.

Na szczycie zestawienia firmy doradczej Mercer bez specjalnych niespodzianek. Pierwsze miejsce zajął Wiedeń. Za nim uplasowały się Zurych, nowozelandzkie Auckland, a następnie Monachium i Vancouver w Kanadzie. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Duesseldorf, Frankfurt nad Menem, Genewa, Kopenhaga i Bazylea.

Tak jak w poprzedniej edycji, w setce miast, gdzie żyje się najlepiej znaleźli się dwaj reprezentanci Polski. Warszawa, razem z Wilnem, na 81. pozycji (wcześniej znajmowała 79 miejsce) i Wrocław na miejscu setnym. W porównaniu z zeszłym rokiem nasze miasto spadło w rankingu o jedno oczko.

Jakość życia, czyli co?

Merecer co roku publikuje zestawienie miast, gdzie żyje się najlepiej. Przygotowuje je dla spółek działających na dużą skalę, które wysyłają pracowników za granicę, a także dla agencji rządowych i jednostek samorządu. Przy ocenie bierze pod uwagę między innymi transport publiczny, opiekę zdrowotną, warunki do rekreacji, ofertę mieszkaniową, konsumencką czy warunki ekonomiczne. 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Z wrocławskiego rynku zniknął krasnal Piwożłopek. Znalazca dostanie cenną nagrodę

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato Z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy