Wrocław w rankingu stu najlepszych miast do życia na świecie! [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Wrocław w rankingu stu najlepszych miast do życia na świecie! [WIDEO] Wrocław uplasował się w rankingu tym razem na miejscu setnym; Janusz Krzeszowski Fotografia
Ilustracja do artykułu Wrocław w rankingu stu najlepszych miast do życia na świecie! [WIDEO]

W pierwszej setce miast, w których żyje się najlepiej są tylko dwa z Polski: Warszawa i Wrocław. Zarówno stolica naszego kraju, jak i stolica Dolnego Śląska wypadły jednak nieco gorzej niż w zeszłorocznej edycji rankingu.

Na szczycie zestawienia firmy doradczej Mercer bez specjalnych niespodzianek. Pierwsze miejsce zajął Wiedeń. Za nim uplasowały się Zurych, nowozelandzkie Auckland, a następnie Monachium i Vancouver w Kanadzie. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Duesseldorf, Frankfurt nad Menem, Genewa, Kopenhaga i Bazylea.

Tak jak w poprzedniej edycji, w setce miast, gdzie żyje się najlepiej znaleźli się dwaj reprezentanci Polski. Warszawa, razem z Wilnem, na 81. pozycji (wcześniej znajmowała 79 miejsce) i Wrocław na miejscu setnym. W porównaniu z zeszłym rokiem nasze miasto spadło w rankingu o jedno oczko.

Jakość życia, czyli co?

Merecer co roku publikuje zestawienie miast, gdzie żyje się najlepiej. Przygotowuje je dla spółek działających na dużą skalę, które wysyłają pracowników za granicę, a także dla agencji rządowych i jednostek samorządu. Przy ocenie bierze pod uwagę między innymi transport publiczny, opiekę zdrowotną, warunki do rekreacji, ofertę mieszkaniową, konsumencką czy warunki ekonomiczne. 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Z wrocławskiego rynku zniknął krasnal Piwożłopek. Znalazca dostanie cenną nagrodę

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Czego o Ewelinie Lisowskiej możemy dowiedzieć się z internetu? Sprawdzamy najczęstsze wyszukania w Google dotyczące artystki!

43 min
Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania już jesienią w Polsacie.

1 godz. 16 min.
Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Sheriff - Legia 24.08.2017 to rewanżowe spotkanie w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV i ONLINE będzie dostępna?

1 godz. 22 min.
The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

Po tegorocznym debiucie na scenie głównej Opener’a, zespół The Dumplings rusza w trasę w zupełnie nowym formacie.

1 godz. 32 min.

27 sierpnia we Wrocławiu zapraszamy na "Dzień pełen emocji" z... EMOTKAMI :)Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy