Wrocław w rankingu stu najlepszych miast do życia na świecie! [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Wrocław w rankingu stu najlepszych miast do życia na świecie! [WIDEO] Wrocław uplasował się w rankingu tym razem na miejscu setnym; Janusz Krzeszowski Fotografia
Ilustracja do artykułu Wrocław w rankingu stu najlepszych miast do życia na świecie! [WIDEO]

W pierwszej setce miast, w których żyje się najlepiej są tylko dwa z Polski: Warszawa i Wrocław. Zarówno stolica naszego kraju, jak i stolica Dolnego Śląska wypadły jednak nieco gorzej niż w zeszłorocznej edycji rankingu.

Na szczycie zestawienia firmy doradczej Mercer bez specjalnych niespodzianek. Pierwsze miejsce zajął Wiedeń. Za nim uplasowały się Zurych, nowozelandzkie Auckland, a następnie Monachium i Vancouver w Kanadzie. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Duesseldorf, Frankfurt nad Menem, Genewa, Kopenhaga i Bazylea.

Tak jak w poprzedniej edycji, w setce miast, gdzie żyje się najlepiej znaleźli się dwaj reprezentanci Polski. Warszawa, razem z Wilnem, na 81. pozycji (wcześniej znajmowała 79 miejsce) i Wrocław na miejscu setnym. W porównaniu z zeszłym rokiem nasze miasto spadło w rankingu o jedno oczko.

Jakość życia, czyli co?

Merecer co roku publikuje zestawienie miast, gdzie żyje się najlepiej. Przygotowuje je dla spółek działających na dużą skalę, które wysyłają pracowników za granicę, a także dla agencji rządowych i jednostek samorządu. Przy ocenie bierze pod uwagę między innymi transport publiczny, opiekę zdrowotną, warunki do rekreacji, ofertę mieszkaniową, konsumencką czy warunki ekonomiczne. 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Z wrocławskiego rynku zniknął krasnal Piwożłopek. Znalazca dostanie cenną nagrodę

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

1 godz. 0 min.
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2?

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2?

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo?

1 godz. 0 min.
Małgorzata Kożuchowska bohaterką piosenki disco polo! TEKST VIDEO

Małgorzata Kożuchowska bohaterką piosenki disco polo! TEKST VIDEO

Piosenka disco polo o Małgorzacie Kożuchowskiej - to nie jest żart! Zobacz teledysk zespołu Fan-Tastic do utworu o popularnej aktorce już teraz - na ESKA.pl.

5 godz. 48 min.
You're Beautiful na pierwszy taniec. James Blunt: To chore!

You're Beautiful na pierwszy taniec. James Blunt: To chore!

James Blunt zdradza w końcu, o co tak naprawdę chodzi w jego wielkim hicie You're Beautiful. Ta piosenka wcale nie jest taka romantyczna, jak wam się wydaje!

6 godz. 21 min.

Poczuj rytm wiosny! Bitwa na Taniec startuje 1 kwietnia, zapraszamy!Akcja partnerska

Las i nie tylko w słoiku?! :) To nie żart!! Sprawdź, zapraszamy!!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy