UWAGA! Przez Dolny Śląsk mogą przejść wyjątkowo silne burze z gradem [OSTRZEŻENIE IMGW]

Zdjęcie z artykułu: UWAGA! Przez Dolny Śląsk mogą przejść wyjątkowo silne burze z gradem [OSTRZEŻENIE IMGW] Ostrzeżenie jest drugiego stopnia, co oznacza, że burze mogą powodować zagrożenie życia i duże straty materialne; Pixabay.com/C0/pexels.com
Ilustracja do artykułu UWAGA! Przez Dolny Śląsk mogą przejść wyjątkowo silne burze z gradem [OSTRZEŻENIE IMGW]

Burze mogą pojawić się dziś w nocy i w czwartek, 10 sierpnia. Przed niebezpiecznym zjawiskiem pogodowym ostrzegają Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Polscy Łowcy Burz.

"Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad" - takie ostrzeżenie wydało na dzisiejszą noc (9/10 sierpnia) Biuro Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

To jednak nie koniec, bo gwałtowne burze mogą pojawić się na Dolnym Śląsku także w czwartek w ciągu dnia oraz w nocy z czwartku na piątek. W komunikacie czytamy: "Miejscami prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie około 60 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie opady gradu".

"Hamowanie rozwoju głębokiej i wilgotnej konwekcji może wystąpić w wielu regionach Polski i wstrzymać rozwój burz do późnych godzin popołudniowych" - dodają Polscy Łowcy Burz.

Eksperci radzą uważnie śledzić komunikaty pogodowe i zabezpieczyć samochody czy rzeczy, które trzymamy na balkonach.

Czytaj także: Gigantyczna plaga much we wsi na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy chodzą w maseczkach! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

1 godz. 24 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

2 godz. 31 min.
Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Mecz Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017 to szlagier inauguracyjnej kolejki Bundesligi. Kto rozpocznie sezon z 3 punktami na koncie? Tego dowiemy się podczas transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz za darmo w TV i ONLINE?

18 sierpnia 2017, 18:27
New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

Nowe piosenki 2017 w Radiu ESKA - 18 sierpnia premiery nowych numerów Miley Cyrus, Justina Biebera... i nie tylko. Sprawdźcie nowe piosenki, które dla was wybrała ESKA!

18 sierpnia 2017, 16:28

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy