Światowy Zlot Skautów w Polsce? Na Dolnym Śląsku też będą mogli nocować [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Światowy Zlot Skautów w Polsce? Na Dolnym Śląsku też będą mogli nocować [AUDIO] Zdjęcie ilustracyjne; fot. davebolander, pixabay.com
Ilustracja do artykułu Światowy Zlot Skautów w Polsce? Na Dolnym Śląsku też będą mogli nocować [AUDIO]

Kilka tysięcy skautów z całego świata może niebawem zagościć na Dolnym Śląsku. Polska ma szansę być gospodarzem Światowego Zlotu Skautowego w 2023 roku.  

Choć impreza odbędzie się w Gdańsku, to władze województwa dolnośląskiego także zobowiązały się, że część skautów znajdzie nocleg w naszym regionie. - Chcielibyśmy, aby to mieszkańcy regionu przyjęli skautów pod swoje dachy - mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa. - Trudno się z tym nie zgodzić - przyznaje Dorota Kołakowska z dolnośląskiego ZHP. Urząd Marszałkowski szacuje, że na Dolny Śląsk może przyjechać około 4 tysięcy skautów.

Wszystkich uczestników imprezy ma być około 40 tysięcy. O przyznanie organizacji imprezy Polska walczy z Koreą Południową. Ostateczna decyzja ma zostać ogłoszona 16 sierpnia.

Tematem zajął się reporter Eski, Damian Bonarek. Posłuchajcie:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

1 godz. 24 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

2 godz. 31 min.
Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Mecz Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017 to szlagier inauguracyjnej kolejki Bundesligi. Kto rozpocznie sezon z 3 punktami na koncie? Tego dowiemy się podczas transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz za darmo w TV i ONLINE?

18 sierpnia 2017, 18:27
New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

Nowe piosenki 2017 w Radiu ESKA - 18 sierpnia premiery nowych numerów Miley Cyrus, Justina Biebera... i nie tylko. Sprawdźcie nowe piosenki, które dla was wybrała ESKA!

18 sierpnia 2017, 16:28

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy