Super inteligentny kask dla motocyklistów. Powie Ci jakie są korki i czy ktoś dzwoni [WIDEO, AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Super inteligentny kask dla motocyklistów. Powie Ci jakie są korki i czy ktoś dzwoni [WIDEO, AUDIO] Seemore będzie umieszczany w kaskach motocyklowych znanych producentów; Materiały prasowe
Ilustracja do artykułu Super inteligentny kask dla motocyklistów. Powie Ci jakie są korki i czy ktoś dzwoni [WIDEO, AUDIO]

To nie film fantasy! Wrocławianie stworzyli Seemore, czyli motocyklowy kask z mikroskopijnym rzutnikiem.  

Motocykliści nie będą musieli odrywać wzroku od drogi - w specjalnym module w kasku wyświetli im się prędkość, dane z nawigacji, a nawet to, co dzieje się za nimi. Niepotrzebne będzie już lusterko wsteczne.

Seemore to na razie prototyp, ale do sprzedaży ma wejść w przyszłym roku. Będzie umieszczany w kaskach motocyklowych znanych producentów, choć twórcy urządzenia jeszcze nie zdradzają, w których:

- Moduł wyświetlający znajduje się tuż przed oczami. W drugiej wersji w kasku zainstalowany jest rzutnik obrazów. Motocyklista widzi ten obraz kilka metrów przed sobą – opowiada jeden z konstruktorów urządzenia, Wojciech Trelak.

Jazda w nim wygląda tak:

Super inteligentny kask dla motocyklistów. Powie Ci jakie są korki i czy ktoś dzwoniCzytaj więcej na http://wroclaw.eska.pl/sport/super-inteligentny-kask-dla-motocyklistow-powie-ci-jakie-sa-korki-i-czy-ktos-dzwoni-wideo-audio/88196

Posted by ESKA INFO Wrocław on 5 grudnia 2015

Obraz pojawiający się na przezroczystym wyświetlaczu lub szybce kasku nie będzie zasłaniał pola widzenia - w rogu kierowca zobaczy niezbędne dane, widok zza motocykla lub ostrzeżenia. Urządzenie będzie obsługiwane za pomocą smartfona - oczywiście podczas postoju. Według statystyk motocyklista odrywając wzrok od drogi - by sprawdzić na przykład prędkość - przejeżdża w tym samym czasie prawie czterdzieści metrów. Dzięki wynalezionemu przez wrocławian modułowi Seemore jazda na motocyklu będzie więc znacznie bezpieczniejsza.

Z wynalazku skorzystają zresztą nie tylko motocykliści:
- Kolejnym krokiem, który bardzo łatwo można sobie wyobrazić, będą kaski dla narciarzy czy rowerzystów - dodaje drugi z twórców modułu, Grzegorz Palmer.

Posted by ESKA INFO Wrocław on 5 grudnia 2015

Dobry biznes

Wrocławianie na razie nie zdradzają, z którymi producentami kasków będą współpracować. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest to bardzo opłacalny biznes. Według "Forbesa" w przeciągu pięciu lat rynek tego typu urządzeń będzie wart ponad 8 miliardów dolarów!

Więcej w materiale reportera Radia ESKA Marcina Janiszewskiego:

Czytaj także: Gotowi do pierwszy wypraw na narty i deskę? Na stokach Dolnego Śląska rusza sezon [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwrot pieniędzy za bilet zakupiony na odwołany koncert Ariany Grande? Sprawdzamy już teraz - na ESKA.pl.

2 godz. 13 min.
Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry wyznała, że chciała zakończyć kłótnię, ale również ostrzegła Taylor Swift, że powinna się spodziewać reakcji.

3 godz. 25 min.
Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester United - Ajax Amsterdam to finał Ligi Europy i zarazem drugi najważniejszy mecz klubowy w 2017 roku. Sprawdź, gdzie i o której oglądać transmisję na żywo.

3 godz. 43 min.
Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Kim są ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze?

4 godz. 37 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy