Skopał przypadkowo spotkanego kota i rzucał nim o ścianę

Zdjęcie z artykułu: Skopał przypadkowo spotkanego kota i rzucał nim o ścianę Kot trafił pod opiekę weterynarza; Nile/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Skopał przypadkowo spotkanego kota i rzucał nim o ścianę

41-latek w tak okrutny sposób potraktował zwierzę w Świebodzicach. Przedtem wypił butelkę wódki. Teraz mężczyzna jest już w areszcie.

W poniedziałek, 15 maja mężczyzna podróżował pociągiem bez biletu. Dlatego musiał wysiąść w Świebodzicach.

- Chodząc po mieście wszedł do sklepu samoobsługowego, z którego ukradł butelkę wódki. Alkohol wypił po drodze, wracając na dworzec kolejowy. Tam z niewyjaśnionych przyczyn zaczął kopać przypadkowo napotkanego kota, a następnie rzucać nim o ścianę budynku - relacjonuje Krzysztof Zaporowski z wrocławskiej policji.

Kot do lekarza, mężczyzna do aresztu

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży alkoholu. Poszukując złodzieja dotarli na dworzec. Tam od świadków usłyszeli jak okrutnie mężczyzna potraktował kota. Potwierdziły to także nagrania z monitoringu.

- Kot trafił pod opiekę lekarza weterynarii, a nietrzeźwy mężczyzna do policyjnego aresztu. Podejrzanym okazał się 41-latek bez stałego miejsca zameldowania - dodaje Krzysztof Zaporowski.

Jaka kara spotka mężczyznę?

Mężczyzna trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu. Teraz czeka go sprawa sądowa. Za znęcanie się nad zwierzęciem grożą dwa lata więzienia. Jeśli ktoś działa ze szczególnym okrucieństwem kara wzrasta do lat trzech. Sąd może również zabronić mężczyźnie posiadania zwierząt przez 10 lat oraz kazać mu zapłacić nawiązkę w wysokości nawet do 100.000 złotych na cel związany z ochroną zwierząt.

Czytaj także: Wrocławianie płacą za dużo za odholowanie aut? Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył przepisy, radni miejscy odrzucają jego sprzeciw [WIDEO, AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Czego o Ewelinie Lisowskiej możemy dowiedzieć się z internetu? Sprawdzamy najczęstsze wyszukania w Google dotyczące artystki!

38 min
Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania już jesienią w Polsacie.

1 godz. 11 min.
Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Sheriff - Legia 24.08.2017 to rewanżowe spotkanie w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV i ONLINE będzie dostępna?

1 godz. 17 min.
The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

Po tegorocznym debiucie na scenie głównej Opener’a, zespół The Dumplings rusza w trasę w zupełnie nowym formacie.

1 godz. 27 min.

27 sierpnia we Wrocławiu zapraszamy na "Dzień pełen emocji" z... EMOTKAMI :)Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy