Rudna: Próbował ukraść benzynę, ale mu nie wyszło. Doprowadził do wybuchu samochodu

Zdjęcie z artykułu: Rudna: Próbował ukraść benzynę, ale mu nie wyszło. Doprowadził do wybuchu samochodu Auto doszczętnie spłonęło; Policja dolnośląska/www.dolnoslaska.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Rudna: Próbował ukraść benzynę, ale mu nie wyszło. Doprowadził do wybuchu samochodu

26-latek nie okazał się najsprytniejszym złodziejem świata. Samochód spłonął, a mężczyzna został zatrzymany.

Pali się samochód w gminie Rudna na Dolnym Śląsku. Taką informację dostali policjanci. Kiedy dotarli na miejsce, trwała akcja gaśnicza pojazdu. Rozpoczęli śledztwo.

- Funkcjonariusze nie spodziewali się, że auto mogło ulec spaleniu w wyniku usiłowania kradzieży paliwa - przyznaje Wojciech Jabłoński z Komendy WojewódzkiejPolicji we Wrocławiu.

Okazało się, że 26-letni mieszkaniec gminy Rudna potrzebował benzyny. Postanowił więc ją ukraść.

Bo paliwo ciekło za wolno...

- Wyposażony we wkrętarkę zrobił otwór w zbiorniku paliwa w jednym z zaparkowanych samochodów. Mężczyzna był bardzo niecierpliwy, bo paliwo wyciekało zbyt wolno, dlatego postanowił wykonać kolejny otwór. Urządzenie, którym się posługiwał zaiskrzyło i doszło do detonacji, a samochód stanął w płomieniach - relacjonuje Wojciech Jabłoński.

Na szczęście amator cudzego paliwa nie ucierpiał w wyniku pożaru i wybuchu. Za to, co zrobił odpowie teraz jednak przed sądem. Może mu grozić kara do pięciu lat więzienia.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Bomber przed sądem. Student Politechniki Wrocławskiej przekonuje, że nie jest terrorystą [AKTUALIZACJA, AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato Z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy