Rudna: Próbował ukraść benzynę, ale mu nie wyszło. Doprowadził do wybuchu samochodu

Zdjęcie z artykułu: Rudna: Próbował ukraść benzynę, ale mu nie wyszło. Doprowadził do wybuchu samochodu Auto doszczętnie spłonęło; Policja dolnośląska/www.dolnoslaska.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu Rudna: Próbował ukraść benzynę, ale mu nie wyszło. Doprowadził do wybuchu samochodu

26-latek nie okazał się najsprytniejszym złodziejem świata. Samochód spłonął, a mężczyzna został zatrzymany.

Pali się samochód w gminie Rudna na Dolnym Śląsku. Taką informację dostali policjanci. Kiedy dotarli na miejsce, trwała akcja gaśnicza pojazdu. Rozpoczęli śledztwo.

- Funkcjonariusze nie spodziewali się, że auto mogło ulec spaleniu w wyniku usiłowania kradzieży paliwa - przyznaje Wojciech Jabłoński z Komendy WojewódzkiejPolicji we Wrocławiu.

Okazało się, że 26-letni mieszkaniec gminy Rudna potrzebował benzyny. Postanowił więc ją ukraść.

Bo paliwo ciekło za wolno...

- Wyposażony we wkrętarkę zrobił otwór w zbiorniku paliwa w jednym z zaparkowanych samochodów. Mężczyzna był bardzo niecierpliwy, bo paliwo wyciekało zbyt wolno, dlatego postanowił wykonać kolejny otwór. Urządzenie, którym się posługiwał zaiskrzyło i doszło do detonacji, a samochód stanął w płomieniach - relacjonuje Wojciech Jabłoński.

Na szczęście amator cudzego paliwa nie ucierpiał w wyniku pożaru i wybuchu. Za to, co zrobił odpowie teraz jednak przed sądem. Może mu grozić kara do pięciu lat więzienia.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Bomber przed sądem. Student Politechniki Wrocławskiej przekonuje, że nie jest terrorystą [AKTUALIZACJA, AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

1 godz. 4 min.
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2?

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2?

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo?

1 godz. 4 min.
Małgorzata Kożuchowska bohaterką piosenki disco polo! TEKST VIDEO

Małgorzata Kożuchowska bohaterką piosenki disco polo! TEKST VIDEO

Piosenka disco polo o Małgorzacie Kożuchowskiej - to nie jest żart! Zobacz teledysk zespołu Fan-Tastic do utworu o popularnej aktorce już teraz - na ESKA.pl.

5 godz. 52 min.
You're Beautiful na pierwszy taniec. James Blunt: To chore!

You're Beautiful na pierwszy taniec. James Blunt: To chore!

James Blunt zdradza w końcu, o co tak naprawdę chodzi w jego wielkim hicie You're Beautiful. Ta piosenka wcale nie jest taka romantyczna, jak wam się wydaje!

6 godz. 25 min.

Poczuj rytm wiosny! Bitwa na Taniec startuje 1 kwietnia, zapraszamy!Akcja partnerska

Las i nie tylko w słoiku?! :) To nie żart!! Sprawdź, zapraszamy!!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy