Psy jak modelki z okładek Vogue'a? Zobacz odważną akcję i brawurowe psiaki! [ZDJĘCIA]

Zdjęcie z artykułu: Psy jak modelki z okładek Vogue'a? Zobacz odważną akcję i brawurowe psiaki! [ZDJĘCIA] Do tej pory udało się sfotografować 23 psy; www.facebook.com/popsutamoda
Ilustracja do artykułu Psy jak modelki z okładek Vogue'a? Zobacz odważną akcję i brawurowe psiaki! [ZDJĘCIA]

Sonia pozuje owinięta we flagę USA, Marycha ma stylówę jak zakapior z Bronksu, a Rysiek burzy mit, że z kwiatami we włosach dobrze wyglądają wyłącznie panie. Poznajcie ich – oto nowe gwiazdy światowego modelingu, które dzięki nietypowej akcji znalazły nowy dom!

"Naszej modelce zamiast rogalika przed wystawą u Tiffany’ego wystarczy karma i miska wody. Sznur pereł chętnie wymieni na obróżkę, a zamiast dużej willi wystarczy jej mały kawałek podłogi. Nie tylko świetnie potrafi wyglądać w kapeluszu, ale również przyniesie piłkę i uroczo pomerda ogonkiem" – czytamy na fanpage'u akcji Po psu ta moda.

Na zdjęciu poniżej dwie okładki: oryginalna "Harper's Bazaar" z Audrey Hepburn w roli głównej, na drugiej – naśladująca ją "Po psu ta moda" z suczką, stylizowaną na Audrey. Po co to wszystko? Żeby psy ze schronisk znalazły nowy dom!

Zdjęcie z artykułu: Psy jak modelki z okładek Vogue'a? Zobacz odważną akcję i brawurowe psiaki! [ZDJĘCIA] Boska Audrey i jej psi sobowtór. Prawda, że piękny?; www.facebook.com/popsutamoda
Ilustracja do artykułu Psy jak modelki z okładek Vogue'a? Zobacz odważną akcję i brawurowe psiaki! [ZDJĘCIA]

Pies też może być piękny jak modelka Vogue'a!

Brzmi niewiarygodnie? Bo taka jest też ta akcja! Jej organizatorzy wpadli na genialny pomysł przedstawiania psów ze schronisk na okładkach podobnych do światowej klasy magazynów modowych. Czemu akurat tak?

- Do tej pory wszystkie kampanie społeczne, mówiące o adopcji bezdomnych psów, pokazywały je jako smutne i często brały na litość odbiorców. My chcieliśmy zerwać z tym schematem i pokazać w niestandardowy sposób, że takie zwierzęta, mimo wcześniejszych przeżyć, mogą stać się obiektem pożądania niczym modelki Vogue'a – tłumaczy Natalia Grodecka, jedna z organizatorek akcji.

- Stąd też sama nazwa akcji, która poprzez grę słów miała intrygować i odnosić się zarówno do mody i tego, czy my ją psujemy, jak i do psów szukających domu – dodaje Grodecka.

Zdjęcie z artykułu: Psy jak modelki z okładek Vogue'a? Zobacz odważną akcję i brawurowe psiaki! [ZDJĘCIA] W schroniskach przebywa obecnie ponad 100 tys. bezdomnych psów; www.facebook.com/popsutamoda
Ilustracja do artykułu Psy jak modelki z okładek Vogue'a? Zobacz odważną akcję i brawurowe psiaki! [ZDJĘCIA]

Skąd psy? Z Wrocławia!

Wszystkie psy, które wzięły udział w sesjach zdjęciowych, były rezydentami wrocławskich domów tymczasowych. Do tej pory na 8 okładek wrzuconych do sieci, aż 7 psów znalazło właściciela.

Przy ich powstaniu pracował cały sztab ludzi: fotografów, stylistów, wolontariuszy i psich trenerów. Niektóre stylizacje przychodziły z łatwością, w innych przypadkach psiaki trzeba było przekupić. Ale było warto, bo efekty kampanii zachwycają chyba wszystkich!

Sfotografować udało się jak dotąd 23 psiaki. Co będzie dalej? - Początkowo na tym miało się skończyć, ale zgłaszają się do nas schroniska, które chciałyby nam przywieźć swoich czworonożnych modeli, dlatego planujemy jeszcze we wrześniu zorganizować sesje i nieco wydłużyć akcję – opowiada Grodecka.

Zdjęcie z artykułu: Psy jak modelki z okładek Vogue'a? Zobacz odważną akcję i brawurowe psiaki! [ZDJĘCIA] Pozytywne jak "Happy" Pharrella Williamsa!; www.facebook.com/popsutamoda
Ilustracja do artykułu Psy jak modelki z okładek Vogue'a? Zobacz odważną akcję i brawurowe psiaki! [ZDJĘCIA]

Ty też możesz pomóc!

W połowie września ruszy też projekt crowdfundingowy, w którym do nabycia będą gadżety z psimi modelami. Znajdziemy wśród nich m.in. kubki, koszulki, kalendarze i plakaty, których sprzedaż pomóc ma psiakom.

Akcja zorganizowana zostanie przez portal wspieram.to i na pewno będziemy Was jeszcze o niej informować. A póki co, zapraszamy do polubienia fanpage'a akcji Po psu ta moda!

Zobacz więcej zdjęć psich modeli:

Marycha 9 "Po psu ta moda". Te psy wygrały internet!
Marycha bywa groźna jak zakapior z Bronksu / www.facebook.com/popsutamoda
Ilustracja do artykułu: Psy jak modelki z okładek Vogue'a? Zobacz odważną akcję i brawurowe psiaki! [ZDJĘCIA]

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Muzyka klubowa 2017: nowości kwiecień w ESKA Live Remix

Muzyka klubowa 2017: nowości kwiecień w ESKA Live Remix

Jakie są nowości i premiery polecane przez Puotcka w ESKA Live RMX w kwietniu 2017? Lista najgorętszych i najbardziej imprezowych hitów do sprawdzenia na ESKA.pl

27 kwietnia 2017, 17:24
Na czym polega mirkowyzwanie? Zabawa z Wykop.pl

Na czym polega mirkowyzwanie? Zabawa z Wykop.pl

Wykop.pl bawi się w Wyzwania i Zajęcia. Na czym polega wykopowa gra? Sprawdź już teraz - na ESKA.pl.

27 kwietnia 2017, 17:21
OneRepublic - piosenka No Vacancy wielkim HITEM?!

OneRepublic - piosenka No Vacancy wielkim HITEM?!

OneRepublic zaskakują brzmieniem swojej premierowej piosenki! No Vacancy rozpoczyna nowy etap w karierze Ryana Teddera i jego kolegów z zespołu. Przekonajcie się sami już teraz na ESKA.pl

27 kwietnia 2017, 17:09
Hardwell w Polsce 2017. Niezbędnik koncertowy

Hardwell w Polsce 2017. Niezbędnik koncertowy

Najbardziej istotne informacje praktyczno–organizacyjne związane z koncertem Hardwella już teraz na ESKA.pl

27 kwietnia 2017, 16:38

Kiedy praca jest twoją pasją, nawet skomplikowane zadania przestają być trudne. Doskonale wie o tym zespół ekspertów Leroy Merlin, który właśnie pracuje przy otwarciu nowego sklepu sieci przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu.Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy