Policja szuka chłopca ze zdjęcia fikcyjnej zbiórki "Boję się ciemności". Możesz pomóc?

Zdjęcie z artykułu: Policja szuka chłopca ze zdjęcia fikcyjnej zbiórki "Boję się ciemności". Możesz pomóc? Mężczyzna zebrał ponad pół miliona złotych; Jarmoluk/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Policja szuka chłopca ze zdjęcia fikcyjnej zbiórki "Boję się ciemności". Możesz pomóc?

Pieniądze na leczenie chorującego na siatkówczaka dwuletniego Antosia przekazało mnóstwo ludzi, w tym sporo gwiazd: Robert i Anna Lewandowscy, Hanna Lis, Paprocki & Brzozowski. Organizatora zbiórki policja już zatrzymała. Teraz szuka dziecka ze zdjęcia.

23-latek zorganizował zbiórkę na wrocławskim portalu zrzutka.pl, bo chciał mieć pieniądze na spłatę długów i bieżące wydatki. Potem, jak zeznał, ciągnął akcję, "bo to było silniejsze od niego". Michał S. w sumie oszukał sześć i pół tysiąca osób. Zebrał ponad pół miliona złotych.

W zeszłym tygodniu policjanci zatrzymali 23-latka w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w Warszawie. Mężczyzna trafił do aresztu.

Kim jest dziecko ze zdjęcia? Bo nie tym Antosiem

Śledczy ustalili, że Antoś - chłopiec, którego dane podawał Michał S. naprawdę istnieje.

- Z ustaleń wynika, iż w Polce istnieje dziecko o podanym imieniu i nazwisku. Zgadza się także podany rok i miesiąc urodzenia chłopca. Dziecko to jest zdrowe, a jego rodzice nigdy nie prosili i nie uczestniczyli w takiej akcji - wyjaśnia Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Zdjęcie, które mężczyzna umieścił w ogłoszeniu nie przedstawia jednak Antosia. Kto na nim jest? Tego właśnie chciałaby dowiedzieć się policja.

- Potwierdzam, szukamy dziecka, którego fotografia ilustrowała ogłoszenie o zbiórce - mówi Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji.

Jeśli masz informację na temat tego kto jest na tym zdjęciu, skontaktuj się z najbliższym komisariatem policji.

Czytaj także: Piękne i niebezpieczne. Tych kobiet szuka dolnośląska policja [TOP 10]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wrzuta.pl nie działa! Dlaczego i gdzie szukać muzyki?

Wrzuta.pl nie działa! Dlaczego i gdzie szukać muzyki?

Wrzuta.pl - popularny serwis muzyczny zniknie z internetu jeszcze w te wakacje. Co się stało? Gdzie szukać muzyki?

2 godz. 25 min.
Nowości Muzyczne 2017 - nowe hity

Nowości Muzyczne 2017 - nowe hity

Nowości Muzyczne 2017 - w jednym miejscu! Nowe piosenki, płyty, playlisty i zapowiedzi najważniejszych premier - wszystko znajdziecie na ESKA.pl!

27 lipca 2017, 17:23
Mecz Utrecht - Lech Poznań 27.07.2017: transmisja online i w TV

Mecz Utrecht - Lech Poznań 27.07.2017: transmisja online i w TV

Utrecht - Lech Poznań to pierwszy mecz w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Gdzie i o której oglądać? Szczegóły transmisji na żywo przybliżamy - na ESKA.pl

27 lipca 2017, 17:15
Tomorrowland 2017 - ONLINE 28-30.08.2017. Gdzie i o której oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 - ONLINE 28-30.08.2017. Gdzie i o której oglądać za darmo?

Tomorrowland 2017 w weekend 28, 29 i 30 lipca zobaczycie w internecie! Gdzie znaleźć transmisję za darmo? Stream oraz dokładną rozpiskę podrzucamy na ESKA.pl

27 lipca 2017, 17:12
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy