Po sekcji zwłok Magdaleny Ż. Będą dalsze badania [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Po sekcji zwłok Magdaleny Ż. Będą dalsze badania [AUDIO, WIDEO] Wyniki badań mają być znane dopiero za parę tygodni; Damian Bonarek
Ilustracja do artykułu Po sekcji zwłok Magdaleny Ż. Będą dalsze badania [AUDIO, WIDEO]

Ciało Polki zmarłej w tajemniczych okolicznościach w Egipcie zostało w nocy przewiezione do Wrocławia. Sekcja zwłok została wykonana rano, ale śledczy nie chcą zdradzać wielu szczegółów.

Ciało 27-latki wczoraj zostało sprowadzone do Polski. Najpierw poddano je badaniu tomografem komputerowym w Zakładzie Medycyny Sądowej w Warszawie. W nocy przetransportowano je do Wrocławia. Sekcja zwłok trwała od wczesnych godzin porannych.

Po jej wykonaniu śledczy opubikowali komunikat, ale nie ma w nim żadnych nowych informacji.

-  Przeprowadzono ponowne oględziny zwłok i ich otwarcie. W trakcie sekcji pobrano próbki do dalszych badań histopatologicznych, biologicznych oraz toksykologicznych - oznajmiła Violetta Niziołek z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Ciało wkrótce przekazane rodzinie

Terenu Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu w czasie sekcji pilnowali policjanci. Przyjechał tam prokurator Marek Gorzkowicz, biegły sądowy, który był obecny podczas pierwszej sekcji zwłok 27-latki przeprowadzonej w Egipcie oraz pełnomocnik rodziny. Oni także nie chcieli komentować sprawy.

- Uczestniczyliśmy w sekcji, ale nie będziemy zdradzać żadnych szczegółów - zapowiedział po wyjściu z budynku adwokat Sebastian Duliniec.

Na pytanie kiedy ciało zostanie przekazane rodzinie pełnomocnik rodziny Magdaleny Ż. odpowiedział:

- W najbliższym czasie. Uszanujmy wolę rodziny. Nie róbmy już z tego spektaklu.

- Kolejne informacje w tej sprawie zostaną udzielone po uzyskaniu wyników zleconych badań wraz z opinią biegłych co do przyczyny śmierci Magdaleny Żuk - informuje prokurator Niziołek.

Na wyniki badań trzeba będzie poczekać kilka tygodni.

Zobacz materiał NOWA TV 24 GODZINY:

Tajemnicza śmierć

Magdalena Ż. zmarła 30 kwietnia w Egipcie. Wypadła z okna lub została przez nie wypchnięta. Na wycieczkę dziewczyna poleciała sama. Na ciele Polki nie znaleziono śladów przemocy. Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa, ale to wstępne założenie.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Czytaj także: Szukasz pomysłu na Dzień Dziecka? Poznaj atrakcje dla dzieci we Wrocławiu [TOP 12]​

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Ariana Grande w Polsce 2017 - koncerty ODWOŁANE. Jak się ubiegać o zwrot?

Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwrot pieniędzy za bilet zakupiony na odwołany koncert Ariany Grande? Sprawdzamy już teraz - na ESKA.pl.

2 godz. 14 min.
Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry w Carpool Karaoke wyjaśnia spór z Taylor Swift: 'To ona zaczęła!'

Katy Perry wyznała, że chciała zakończyć kłótnię, ale również ostrzegła Taylor Swift, że powinna się spodziewać reakcji.

3 godz. 26 min.
Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester - Ajax 24.05.2017 ONLINE i w TV na żywo. Gdzie i o której oglądać?

Mecz Manchester United - Ajax Amsterdam to finał Ligi Europy i zarazem drugi najważniejszy mecz klubowy w 2017 roku. Sprawdź, gdzie i o której oglądać transmisję na żywo.

3 godz. 44 min.
Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Zamach w Manchesterze - ofiary. Kim były?

Kim są ofiary ataku terrorystycznego w Manchesterze?

4 godz. 38 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy