Po sekcji zwłok Magdaleny Ż. Będą dalsze badania [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Po sekcji zwłok Magdaleny Ż. Będą dalsze badania [AUDIO, WIDEO] Wyniki badań mają być znane dopiero za parę tygodni; Damian Bonarek
Ilustracja do artykułu Po sekcji zwłok Magdaleny Ż. Będą dalsze badania [AUDIO, WIDEO]

Ciało Polki zmarłej w tajemniczych okolicznościach w Egipcie zostało w nocy przewiezione do Wrocławia. Sekcja zwłok została wykonana rano, ale śledczy nie chcą zdradzać wielu szczegółów.

Ciało 27-latki wczoraj zostało sprowadzone do Polski. Najpierw poddano je badaniu tomografem komputerowym w Zakładzie Medycyny Sądowej w Warszawie. W nocy przetransportowano je do Wrocławia. Sekcja zwłok trwała od wczesnych godzin porannych.

Po jej wykonaniu śledczy opubikowali komunikat, ale nie ma w nim żadnych nowych informacji.

-  Przeprowadzono ponowne oględziny zwłok i ich otwarcie. W trakcie sekcji pobrano próbki do dalszych badań histopatologicznych, biologicznych oraz toksykologicznych - oznajmiła Violetta Niziołek z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Ciało wkrótce przekazane rodzinie

Terenu Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu w czasie sekcji pilnowali policjanci. Przyjechał tam prokurator Marek Gorzkowicz, biegły sądowy, który był obecny podczas pierwszej sekcji zwłok 27-latki przeprowadzonej w Egipcie oraz pełnomocnik rodziny. Oni także nie chcieli komentować sprawy.

- Uczestniczyliśmy w sekcji, ale nie będziemy zdradzać żadnych szczegółów - zapowiedział po wyjściu z budynku adwokat Sebastian Duliniec.

Na pytanie kiedy ciało zostanie przekazane rodzinie pełnomocnik rodziny Magdaleny Ż. odpowiedział:

- W najbliższym czasie. Uszanujmy wolę rodziny. Nie róbmy już z tego spektaklu.

- Kolejne informacje w tej sprawie zostaną udzielone po uzyskaniu wyników zleconych badań wraz z opinią biegłych co do przyczyny śmierci Magdaleny Żuk - informuje prokurator Niziołek.

Na wyniki badań trzeba będzie poczekać kilka tygodni.

Zobacz materiał NOWA TV 24 GODZINY:

Tajemnicza śmierć

Magdalena Ż. zmarła 30 kwietnia w Egipcie. Wypadła z okna lub została przez nie wypchnięta. Na wycieczkę dziewczyna poleciała sama. Na ciele Polki nie znaleziono śladów przemocy. Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa, ale to wstępne założenie.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Czytaj także: Szukasz pomysłu na Dzień Dziecka? Poznaj atrakcje dla dzieci we Wrocławiu [TOP 12]​

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Warszawa - Papalina po Kuchennych Rewolucjach została zamknięta?

Warszawa - Papalina po Kuchennych Rewolucjach została zamknięta?

Chorwacja restauracja Papalina po Kuchennych Rewolucjach nie stanęła na nogi. Co się stało?

1 godz. 31 min.
Mecz Lech Poznań - Pelister 29.06.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV za darmo?

Mecz Lech Poznań - Pelister 29.06.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV za darmo?

Lech Poznań - Pelister to pierwsza runda eliminacji do Ligi Europy! Gdzie i o której oglądać mecz na żywo? Szczegóły znajdziecie na ESKA.pl!

1 godz. 38 min.
Ed Sheeran w Polsce 2018 - DATA, MIEJSCE, BILETY

Ed Sheeran w Polsce 2018 - DATA, MIEJSCE, BILETY

Ed Sheeran wystąpi w Polsce w 2018 roku w ramach Divide Tour w Europie. Gdzie i kiedy odbędzie się koncert twórcy Shape Of You? Ile kosztują bilety na występ brytyjskiego wokalisty? Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl!

28 czerwca 2017, 21:55
Open'er 2017: 28.06 pierwszy dzień festiwalu RELACJA FOTO

Open'er 2017: 28.06 pierwszy dzień festiwalu RELACJA FOTO

Open'er 2017 28.06 - relacja z pierwszego dnia festiwalu już na ESKA.pl. Kto wystąpi na scenie? Zdjęcia, ciekawostki i praktyczne informacje w jednym miejscu. Śledź naszą relację i bądź na bieżąco z najważniejszą muzyczną imprezą w Gdyni.

28 czerwca 2017, 18:43

American Cars Manię Czas Zacząć!! Start 30 czerwca!! Sprawdź >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy