Pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz powstanie na Dolnym Śląsku. Będzie około 500 miejsc pracy [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE, WIDEO, AUDIO]

W Jaworze powstanIe fabryka Mercedesa 8 W Jaworze powstanIe fabryka Mercedesa [GALERIA]
W Jaworze powstanIe fabryka Mercedesa / Damian Bonarek
Ilustracja do artykułu: Pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz powstanie na Dolnym Śląsku. Będzie około 500 miejsc pracy [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE, WIDEO, AUDIO]

W poniedziałek, w obecności wicepremiera Mateusza Morawieckiego, wmurowano kamień węgielny pod budowę fabryki. Zakład zajmie około 50 hektarów.

Inwestycja jest warta mniej więcej 500 milionów euro. Produkcja silników w Jaworze ma ruszyć w 2019 roku. Na Dolnym Śląsku będą powstawać silniki czterocylindrowe do samochodów osobowych Mercedesa.

- Nowa fabryka silników w Jaworze stanowi ważny element naszej strategii rozwoju. Będzie zaopatrywała nasze fabryki samochodów w niezwykle wydajne silniki nowej generacji - zapewnia  Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Cars odpowiedzialny za produkcję i zarządzanie łańcuchem dostaw.

Zobacz materiał wideo (reporter: Damian Bonarek, operator: Damian Szkudlarczyk):

Jak zapewniają przedstawiciele motoryzacyjnego giganta, jaworska fabryka ma wręcz stać się wzorcem w dziedzinie produkcji silników. Mają tam się znaleźć ultranowoczesne urządzenia i technologie. Różne wersje silników wytwarzane będą na jednej linii, a do zarządzania ludźmi wykorzystywane będą aplikacje mobilne.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

ZOBACZ podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Plaże we Wrocławiu [ZDJĘCIA, ATRAKCJE] Sprawdź, gdzie w mieście możesz wypocząć latem!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato Z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy