ONR planuje demonstrację przeciwko Ukraińcom. Prezydent Wrocławia mówi nie

Zdjęcie z artykułu: ONR planuje demonstrację przeciwko Ukraińcom. Prezydent Wrocławia mówi nie Jedna z demonstracji ONR; Joanna Strutyńska
Ilustracja do artykułu ONR planuje demonstrację przeciwko Ukraińcom. Prezydent Wrocławia mówi nie

Manifestacja pod hasłem "Wrocław przeciwko wschodniej emigracji" ma odbyć się na wrocławskim rynku w sobotę, 19 marca o godzinie 15.00. Rafał Dutkiewicz publicznie skomentował to wydarzenie. "Nie zgadzam się na straszenie mieszkańców wyimaginowanym wrogiem, którego we Wrocławiu nie ma" - napisal na Facebooku.

"Rząd od początku swej kadencji robi wszystko, by ściągnąć do naszego kraju jak największą ilość przybyszów zza wschodniej granicy" - twierdzą organizatorzy wydarzenia. Zarzucają politykom, że wspierają pomocą socjalną imigrację ukaińską zamiast dofinansowywać polską służbę zdrowia, infrastrukturę czy oświatę. W internetowej dyskusji związanej z wydarzeniem najczęściej pisze się o obawie, że Ukraińcy zabiorą wrocławianom miejsca pracy.

Ukraińcy pełnoprawnymi mieszkańcami Wrocławia

Prezydent Wrocławia postanowił publicznie skomentować stanowisko ONR-u. "Planowane na sobotę zgromadzenie ONR skierowane przeciwko mieszkańcom pochodzenia ukraińskiego jest czymś oburzającym" - stwierdził. Dodał też, że we Wrocławiu żyją dziesiątki tysięcy Ukraińców, którzy są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta. "Wierzę, że wrocławianie nie przyłączą się do ksenofobicznej inicjatywy ONR, opartej na nieuprawnionych lękach jej członków" - napisał Rafał Dutkiewicz na Facebooku.

Prezydent Wrocławia stwierdził też, że wrocławianie są otwarci i gościnni, a "naszym obowiązkiem jest pomagać tym, którzy szukają pomocy, schronienia i godnego życia. Tak jak wielu członków naszych rodzin znalazło kiedyś nowy dom za granicą".

Czytaj także: Milionerzy ze stolicy Dolnego Śląska. 10 największych wygranych we Wrocławiu w historii Lotto! [GALERIA]

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato Z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy