ONR planuje demonstrację przeciwko Ukraińcom. Prezydent Wrocławia mówi nie

Zdjęcie z artykułu: ONR planuje demonstrację przeciwko Ukraińcom. Prezydent Wrocławia mówi nie Jedna z demonstracji ONR; Joanna Strutyńska
Ilustracja do artykułu ONR planuje demonstrację przeciwko Ukraińcom. Prezydent Wrocławia mówi nie

Manifestacja pod hasłem "Wrocław przeciwko wschodniej emigracji" ma odbyć się na wrocławskim rynku w sobotę, 19 marca o godzinie 15.00. Rafał Dutkiewicz publicznie skomentował to wydarzenie. "Nie zgadzam się na straszenie mieszkańców wyimaginowanym wrogiem, którego we Wrocławiu nie ma" - napisal na Facebooku.

"Rząd od początku swej kadencji robi wszystko, by ściągnąć do naszego kraju jak największą ilość przybyszów zza wschodniej granicy" - twierdzą organizatorzy wydarzenia. Zarzucają politykom, że wspierają pomocą socjalną imigrację ukaińską zamiast dofinansowywać polską służbę zdrowia, infrastrukturę czy oświatę. W internetowej dyskusji związanej z wydarzeniem najczęściej pisze się o obawie, że Ukraińcy zabiorą wrocławianom miejsca pracy.

Ukraińcy pełnoprawnymi mieszkańcami Wrocławia

Prezydent Wrocławia postanowił publicznie skomentować stanowisko ONR-u. "Planowane na sobotę zgromadzenie ONR skierowane przeciwko mieszkańcom pochodzenia ukraińskiego jest czymś oburzającym" - stwierdził. Dodał też, że we Wrocławiu żyją dziesiątki tysięcy Ukraińców, którzy są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta. "Wierzę, że wrocławianie nie przyłączą się do ksenofobicznej inicjatywy ONR, opartej na nieuprawnionych lękach jej członków" - napisał Rafał Dutkiewicz na Facebooku.

Prezydent Wrocławia stwierdził też, że wrocławianie są otwarci i gościnni, a "naszym obowiązkiem jest pomagać tym, którzy szukają pomocy, schronienia i godnego życia. Tak jak wielu członków naszych rodzin znalazło kiedyś nowy dom za granicą".

Czytaj także: Milionerzy ze stolicy Dolnego Śląska. 10 największych wygranych we Wrocławiu w historii Lotto! [GALERIA]

Najnowsze newsy eska.pl

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Agent Gwiazdy 2: kto jest agentem? GŁOSOWANIE

Rusza Agent Gwiazdy 2 a wraz z tym pojawia się podstawowe pytanie: kto jest agentem? Macie już jakieś typy? Oddaj głos w naszej sondzie, która będzie otwarta do samego finału show!

1 godz. 1 min.
Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2?

Kto odpadł z Agent Gwiazdy 2?

Agent Gwiazdy 2 rozkręca się! Z programu odpadają kolejni uczestnicy! Kto nadal ma szansę na zwycięstwo?

1 godz. 1 min.
Małgorzata Kożuchowska bohaterką piosenki disco polo! TEKST VIDEO

Małgorzata Kożuchowska bohaterką piosenki disco polo! TEKST VIDEO

Piosenka disco polo o Małgorzacie Kożuchowskiej - to nie jest żart! Zobacz teledysk zespołu Fan-Tastic do utworu o popularnej aktorce już teraz - na ESKA.pl.

5 godz. 49 min.
You're Beautiful na pierwszy taniec. James Blunt: To chore!

You're Beautiful na pierwszy taniec. James Blunt: To chore!

James Blunt zdradza w końcu, o co tak naprawdę chodzi w jego wielkim hicie You're Beautiful. Ta piosenka wcale nie jest taka romantyczna, jak wam się wydaje!

6 godz. 22 min.

Poczuj rytm wiosny! Bitwa na Taniec startuje 1 kwietnia, zapraszamy!



Akcja partnerska

Las i nie tylko w słoiku?! :) To nie żart!! Sprawdź, zapraszamy!!!



Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy