ONR planuje demonstrację przeciwko Ukraińcom. Prezydent Wrocławia mówi nie

Zdjęcie z artykułu: ONR planuje demonstrację przeciwko Ukraińcom. Prezydent Wrocławia mówi nie Jedna z demonstracji ONR; Joanna Strutyńska
Ilustracja do artykułu ONR planuje demonstrację przeciwko Ukraińcom. Prezydent Wrocławia mówi nie

Manifestacja pod hasłem "Wrocław przeciwko wschodniej emigracji" ma odbyć się na wrocławskim rynku w sobotę, 19 marca o godzinie 15.00. Rafał Dutkiewicz publicznie skomentował to wydarzenie. "Nie zgadzam się na straszenie mieszkańców wyimaginowanym wrogiem, którego we Wrocławiu nie ma" - napisal na Facebooku.

"Rząd od początku swej kadencji robi wszystko, by ściągnąć do naszego kraju jak największą ilość przybyszów zza wschodniej granicy" - twierdzą organizatorzy wydarzenia. Zarzucają politykom, że wspierają pomocą socjalną imigrację ukaińską zamiast dofinansowywać polską służbę zdrowia, infrastrukturę czy oświatę. W internetowej dyskusji związanej z wydarzeniem najczęściej pisze się o obawie, że Ukraińcy zabiorą wrocławianom miejsca pracy.

Ukraińcy pełnoprawnymi mieszkańcami Wrocławia

Prezydent Wrocławia postanowił publicznie skomentować stanowisko ONR-u. "Planowane na sobotę zgromadzenie ONR skierowane przeciwko mieszkańcom pochodzenia ukraińskiego jest czymś oburzającym" - stwierdził. Dodał też, że we Wrocławiu żyją dziesiątki tysięcy Ukraińców, którzy są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta. "Wierzę, że wrocławianie nie przyłączą się do ksenofobicznej inicjatywy ONR, opartej na nieuprawnionych lękach jej członków" - napisał Rafał Dutkiewicz na Facebooku.

Prezydent Wrocławia stwierdził też, że wrocławianie są otwarci i gościnni, a "naszym obowiązkiem jest pomagać tym, którzy szukają pomocy, schronienia i godnego życia. Tak jak wielu członków naszych rodzin znalazło kiedyś nowy dom za granicą".

Czytaj także: Milionerzy ze stolicy Dolnego Śląska. 10 największych wygranych we Wrocławiu w historii Lotto! [GALERIA]

Najnowsze newsy eska.pl

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Czego o Ewelinie Lisowskiej możemy dowiedzieć się z internetu? Sprawdzamy najczęstsze wyszukania w Google dotyczące artystki!

44 min
Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania już jesienią w Polsacie.

1 godz. 17 min.
Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Sheriff - Legia 24.08.2017 to rewanżowe spotkanie w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV i ONLINE będzie dostępna?

1 godz. 23 min.
The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

Po tegorocznym debiucie na scenie głównej Opener’a, zespół The Dumplings rusza w trasę w zupełnie nowym formacie.

1 godz. 33 min.

27 sierpnia we Wrocławiu zapraszamy na "Dzień pełen emocji" z... EMOTKAMI :)Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy