Nawa przypłynęła do centrum Wrocławia [WIDEO, AUDIO] Niedługo będzie można pod nią przechodzić

Zdjęcie z artykułu: Nawa przypłynęła do centrum Wrocławia [WIDEO, AUDIO] Niedługo będzie można pod nią przechodzić Za około półtora miesiąca zobaczymy ostateczny efekt; Damian Szkudlarczyk, screen
Ilustracja do artykułu Nawa przypłynęła do centrum Wrocławia [WIDEO, AUDIO] Niedługo będzie można pod nią przechodzić

Na Wyspę Daliową dostarczono już pierwsze fragmenty rzeźby Oskara Zięty. Całość ma być gotowa w czerwcu.

Zaniedbana, pusta i zapomniana. Już niedługo może stać się tłumnie odwiedzanym miejscem na mapie Wrocławia. Mowa o Wyspie Daliowej. Przypłynęły tam pierwsze elementy rzeźby Nawa, którą będzie można nie tylko podziwiać, ale też pod nią przechodzić.

- Ta rzeźba będzie się cały czas zmieniać, wraz z całą wyspą i ludźmi, którzy będą przechodzić. W zależności od pór roku i dnia będzie nabierać różnych kolorów. Wspólnie stworzymy, mam nadzieję - piękną wyspę - tłumaczy Oskar Zięta, architekt, twórca rzeźby.

Kształt rzeźby nawiązuje do bramy, która ma symbolizować otwarcie miasta na nowe szanse. Nawa ma mieć sześć metrów wysokości i piętnaście metrów długości.

Zobacz film (reporterka: Paulina Szymoniak, operator: Damian Szkudlarczyk):

Rzeźba przyniesie miastu pieniądze?

Koszt inwestycji jest liczony w milionach. Czy tak droga rzecz jest we Wrocławiu potrzebna? Zdania mieszkańców są podzielone.

- Jeżeli to przyniesie pięć milionów następnych, to czemu nie - ocenia jeden z zapytanych.

- Jak bym się dowiedziała, że taka rzeźba jest, to też bym przyszła żeby zobaczyć ją z ciekawości. Natomiast na pewno nie będzie to kluczowe miejsce ściągające turystów - dodaje inna wrocławianka.

Każdy element rzeźby będzie na wyspę przypływać barką. Całość ma być gotowa w czerwcu, na święto Wrocławia.

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Pauliny Szymoniak:

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Wrocław: BSH niedługo otwiera fabryki produkujące sprzęt marek Bosch i Siemens. Potrzeba ponad tysiąc osób do pracy [ZDJĘCIA, AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato Z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy