Dwie gimnazjalistki podpaliły jeża. "Przeszkadzało im, że szedł, a potem, że leżał". Film ze zdarzenia wywołał falę oburzenia w sieci [WIDEO, AKTUALIZACJA]

Zdjęcie z artykułu: Dwie gimnazjalistki podpaliły jeża. "Przeszkadzało im, że szedł, a potem, że leżał". Film ze zdarzenia wywołał falę oburzenia w sieci [WIDEO, AKTUALIZACJA] Działacze już zawiadomili policję o możliwości popełnienia przestępstwa; Ekostraż/facebook.com, screen
Ilustracja do artykułu Dwie gimnazjalistki podpaliły jeża. "Przeszkadzało im, że szedł, a potem, że leżał". Film ze zdarzenia wywołał falę oburzenia w sieci [WIDEO, AKTUALIZACJA]

Uczennice nagraniem ze zdarzenia pochwaliły się w sieci. Sprawą zajęła się policja.

Nagranie rano na Facebooku opublikowali działacze Ekostraży. "Taki filmik dostaliśmy w nocy z informacją, że dwie ustalone gimnazjalistki ze Środy Śląskiej podpaliły jeża. Przeszkadzało im, że szedł, a potem, że leżał. Dziś wyjaśniamy sprawę i kierujemy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt na policję.

Oj, chyba ktoś będzie miał przerąbane" - napisali.

Wideo powstało przy pomocy Snapchata. W filmie słychać śmiechy i tekst: "Oj, chyba jeżyki się palą". Widać tam też nick autorki nagrania: Kkemilex. Internauci na tej podstawie wytypowali winowajczynie.

Aktualizacja, godzina 12.20

- Po otrzymaniu informacji udaliśmy się do szkoły. Dwie 16-latki w obecności rodziców zostały doprowadzone do komendy. Dziewczyny opowiedziały o całym zdarzeniu. Zostały zwolnione, oddane pod opiekę rodziców - tłumaczy Marta Stefanowska z policji w Środzie Śląskiej.

Żadnej z nastolatek jak na razie nie postawiono zarzutów.

- Jeśli zebrany materiał pozwoli na postawienie zarzutów, to sąd rodzinny będzie decydował o karze dla 16-latek. Zabezpieczono telefony dziewczyn, będą robione oględziny miejsca zdarzenia - wyjaśnia Marta Stefanowska.

Przypomnijmy, jeże są w Polsce gatunkiem chronionym.

"Niech hejt pożre je żywcem"

Na Facebooku pojawiło się mnóstwo emocjonalnych komentarzy. "Ich personalia powinny zostać upublicznione! Niech hejt je pożre żywcem", "Mam nadzieję, że gówniary zostaną ukarane a sprawa nagłośniona, bo chyba wstyd i siara przed znajomymi będzie dla nich większą karą", "Z tego już nic nie będzie. Eliminacja ze społeczeństwa. Dziś podpala jeża, jutro matkę. Patologia" - piszą internauci.

ZOBACZ podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Śmierć Igora Stachowiaka. Film z paralizatora nie był dla policjantów tajemnicą. Jest nowy zwolniony w związku z tą sprawą

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Czego o Ewelinie Lisowskiej możemy dowiedzieć się z internetu? Sprawdzamy najczęstsze wyszukania w Google dotyczące artystki!

47 min
Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania już jesienią w Polsacie.

1 godz. 20 min.
Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Sheriff - Legia 24.08.2017 to rewanżowe spotkanie w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV i ONLINE będzie dostępna?

1 godz. 26 min.
The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

Po tegorocznym debiucie na scenie głównej Opener’a, zespół The Dumplings rusza w trasę w zupełnie nowym formacie.

1 godz. 36 min.

27 sierpnia we Wrocławiu zapraszamy na "Dzień pełen emocji" z... EMOTKAMI :)Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy