Dokładne przyczyny śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie będą wyjaśniać w Sejmie? [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Zdjęcie z artykułu: Dokładne przyczyny śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie będą wyjaśniać w Sejmie? [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY] Czy powstanie komisja śledcza w sprawie przyczyn śmierci Igora Stachowiaka?; Ewelina Wąs
Ilustracja do artykułu Dokładne przyczyny śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie będą wyjaśniać w Sejmie? [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Opozycja żąda powołania sejmowej komisji, która ma ustalić wszystkie patologie w policji", ze sprawą z wrocławskiego komisariatu na czele.

Politycy Platformy Obywatelskiej pod koniec maja formalnie wnioskowali o powołanie komisji śledczej w tej sprawie.

- Jedynie w drodze śledztwa parlamentarnego, jawnego, parlamentarnego zebrania materiałów, wezwania świadków i wyjaśnienia tego skandalu można uzdrowić sytuację w polskiej policji - przekonuje Krzysztof Brejza z PO.

- Jeżeli nadzór nad policją, minister spraw wewnętrznych ani prokuratura nie są w stanie wyjaśnić obywatelom co się stało, to domaganie się tego jest dla opozycji naturalnym kierunkiem działania - tłumaczy Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

Politycy opozycji dodają, że uzdrowienie w policji powinno być w interesie polityków Prawa i Sprawiedliwości. Rządzący nie chcieli jednak komentować sytuacji. Z wcześniejszych ich wypowiedzi wynika, że sprawę wyjaśniają policja, prokuratura oraz że wszystkie organy działają dobrze.

Politycy opozycyjni żądają także wyjaśnienia dlaczego w komisariacie w Częstochowie zmarł zatrzymany 63-letni obywatel Austrii. Politycy PO pytają także o sławną już kopertę od córki leśniczego. Jak mówią, z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że to młoda policjantka, która miała być awansowana. Jeśli tak, to dowód na kolejne patologie w policji, do wyjaśnienia przez prokuraturę i CBA.

ZOBACZ podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Dwie gimnazjalistki podpaliły jeża. "Przeszkadzało im, że szedł, a potem, że leżał". Film ze zdarzenia wywołał falę oburzenia w sieci [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato Z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy