Dokładne przyczyny śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie będą wyjaśniać w Sejmie? [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Zdjęcie z artykułu: Dokładne przyczyny śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie będą wyjaśniać w Sejmie? [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY] Czy powstanie komisja śledcza w sprawie przyczyn śmierci Igora Stachowiaka?; Ewelina Wąs
Ilustracja do artykułu Dokładne przyczyny śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie będą wyjaśniać w Sejmie? [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Opozycja żąda powołania sejmowej komisji, która ma ustalić wszystkie patologie w policji", ze sprawą z wrocławskiego komisariatu na czele.

Politycy Platformy Obywatelskiej pod koniec maja formalnie wnioskowali o powołanie komisji śledczej w tej sprawie.

- Jedynie w drodze śledztwa parlamentarnego, jawnego, parlamentarnego zebrania materiałów, wezwania świadków i wyjaśnienia tego skandalu można uzdrowić sytuację w polskiej policji - przekonuje Krzysztof Brejza z PO.

- Jeżeli nadzór nad policją, minister spraw wewnętrznych ani prokuratura nie są w stanie wyjaśnić obywatelom co się stało, to domaganie się tego jest dla opozycji naturalnym kierunkiem działania - tłumaczy Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

Politycy opozycji dodają, że uzdrowienie w policji powinno być w interesie polityków Prawa i Sprawiedliwości. Rządzący nie chcieli jednak komentować sytuacji. Z wcześniejszych ich wypowiedzi wynika, że sprawę wyjaśniają policja, prokuratura oraz że wszystkie organy działają dobrze.

Politycy opozycyjni żądają także wyjaśnienia dlaczego w komisariacie w Częstochowie zmarł zatrzymany 63-letni obywatel Austrii. Politycy PO pytają także o sławną już kopertę od córki leśniczego. Jak mówią, z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że to młoda policjantka, która miała być awansowana. Jeśli tak, to dowód na kolejne patologie w policji, do wyjaśnienia przez prokuraturę i CBA.

ZOBACZ podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Dwie gimnazjalistki podpaliły jeża. "Przeszkadzało im, że szedł, a potem, że leżał". Film ze zdarzenia wywołał falę oburzenia w sieci [WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

1 godz. 17 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

2 godz. 24 min.
Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Mecz Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017 to szlagier inauguracyjnej kolejki Bundesligi. Kto rozpocznie sezon z 3 punktami na koncie? Tego dowiemy się podczas transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz za darmo w TV i ONLINE?

18 sierpnia 2017, 18:27
New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

Nowe piosenki 2017 w Radiu ESKA - 18 sierpnia premiery nowych numerów Miley Cyrus, Justina Biebera... i nie tylko. Sprawdźcie nowe piosenki, które dla was wybrała ESKA!

18 sierpnia 2017, 16:28

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy