Alkohol i narkotyki wykryto w ciałach trzech górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni KGHM [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Alkohol i narkotyki wykryto w ciałach trzech górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni KGHM [AUDIO, WIDEO] W katastrofie zginęło osiem osób; Hangela/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Alkohol i narkotyki wykryto w ciałach trzech górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni KGHM [AUDIO, WIDEO]

Śledczy właśnie dostali wyniki badań krwi ośmiu osób, które zginęły w kopalni Rudna w Polkowicach. U trzech z nich wykryto alkohol, u jednej metaamfetaminę.

W ciałach trzech zmarłych górników znaleziono niewielkie ilości alkoholu. Jeden z nich miał we krwi 0,2 promila, drugi 0,4 promila, a trzeci 0,6 promila. U jednej z osób wykryto także niewielką ilość metaamfetaminy.

- Na dziś nie możemy jednak stwierdzić, że ci ludzie znajdowali się pod wpływem alkoholu. Mógł się on wytworzyć w ich organizmach na skutek przemian w organizmie, jakie zaszły przed i po katastrofie - tłumaczy Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy. - W kopalni panowała wysoka temperatura i wilgotność. Znaczenie mógł mieć też czas od zaistnienia zgonu do wykrycia ciał ofiar - dodaje prokurator Tkaczyszyn.

Prokurator planuje teraz powołanie instytutu naukowego, który ustali skąd wziął się alkohol w ciałach zmarłych górników. Instytut ma powstać na początku maja.

Twarde narkotyki w ciele górnika

Dalsze badania mają być też przeprowadzone w sprawie metaamfetaminy znalezionej w ciele jednego z mężczyzn. Wypowiedzieć ma się biegły z zakresu medycyny sądowej. W tym przypadku także śledczy nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić czy górnik w momencie zdarzenia był pod wpływem środków odurzających.

Zobacz materiał NOWA TV 24 GODZINY:

Świadkowie nie potwierdzają

- W sprawie przesłuchani byli liczni świadkowie. Żaden z nich nie potwierdził żeby w trakcie pracy spożywano alkohol albo narkotyki - tłumaczy prokurator Lidia Tkaczyszyn.

W tej sprawie, jeszcze przed przeprowadzeniem kolejnych badań, ma być przesłuchanych więcej osób.

Posłuchaj wypowiedzi prokurator Lidii Tkaczyszyn:

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Nawa przypłynęła do centrum Wrocławia [WIDEO, AUDIO] Niedługo będzie można pod nią przechodzić

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato Z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy