Alkohol i narkotyki wykryto w ciałach trzech górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni KGHM [AUDIO, WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Alkohol i narkotyki wykryto w ciałach trzech górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni KGHM [AUDIO, WIDEO] W katastrofie zginęło osiem osób; Hangela/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Alkohol i narkotyki wykryto w ciałach trzech górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni KGHM [AUDIO, WIDEO]

Śledczy właśnie dostali wyniki badań krwi ośmiu osób, które zginęły w kopalni Rudna w Polkowicach. U trzech z nich wykryto alkohol, u jednej metaamfetaminę.

W ciałach trzech zmarłych górników znaleziono niewielkie ilości alkoholu. Jeden z nich miał we krwi 0,2 promila, drugi 0,4 promila, a trzeci 0,6 promila. U jednej z osób wykryto także niewielką ilość metaamfetaminy.

- Na dziś nie możemy jednak stwierdzić, że ci ludzie znajdowali się pod wpływem alkoholu. Mógł się on wytworzyć w ich organizmach na skutek przemian w organizmie, jakie zaszły przed i po katastrofie - tłumaczy Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy. - W kopalni panowała wysoka temperatura i wilgotność. Znaczenie mógł mieć też czas od zaistnienia zgonu do wykrycia ciał ofiar - dodaje prokurator Tkaczyszyn.

Prokurator planuje teraz powołanie instytutu naukowego, który ustali skąd wziął się alkohol w ciałach zmarłych górników. Instytut ma powstać na początku maja.

Twarde narkotyki w ciele górnika

Dalsze badania mają być też przeprowadzone w sprawie metaamfetaminy znalezionej w ciele jednego z mężczyzn. Wypowiedzieć ma się biegły z zakresu medycyny sądowej. W tym przypadku także śledczy nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić czy górnik w momencie zdarzenia był pod wpływem środków odurzających.

Zobacz materiał NOWA TV 24 GODZINY:

Świadkowie nie potwierdzają

- W sprawie przesłuchani byli liczni świadkowie. Żaden z nich nie potwierdził żeby w trakcie pracy spożywano alkohol albo narkotyki - tłumaczy prokurator Lidia Tkaczyszyn.

W tej sprawie, jeszcze przed przeprowadzeniem kolejnych badań, ma być przesłuchanych więcej osób.

Posłuchaj wypowiedzi prokurator Lidii Tkaczyszyn:

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Nawa przypłynęła do centrum Wrocławia [WIDEO, AUDIO] Niedługo będzie można pod nią przechodzić

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

1 godz. 21 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

2 godz. 28 min.
Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Mecz Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017 to szlagier inauguracyjnej kolejki Bundesligi. Kto rozpocznie sezon z 3 punktami na koncie? Tego dowiemy się podczas transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz za darmo w TV i ONLINE?

18 sierpnia 2017, 18:27
New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

Nowe piosenki 2017 w Radiu ESKA - 18 sierpnia premiery nowych numerów Miley Cyrus, Justina Biebera... i nie tylko. Sprawdźcie nowe piosenki, które dla was wybrała ESKA!

18 sierpnia 2017, 16:28

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy