Zamknęli Kładkę Zwierzyniecką. Jej remont potrwa parę miesięcy

Zdjęcie z artykułu: Zamknęli Kładkę Zwierzyniecką. Jej remont potrwa parę miesięcy Remont kładki kosztuje około 3,5 miliona złotych; Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta/zdium.wroc.pl
Ilustracja do artykułu Zamknęli Kładkę Zwierzyniecką. Jej remont potrwa parę miesięcy

Nie da się już dojechać do zoo od strony ulicy Na Grobli. I tak będzie przez całe wakacje oraz sporą część jesieni.

Kładka nie była odnawiana od czasu jej powstania, czyli 41 lat. Dlatego teraz czeka ją gruntowny remont. Prace ruszyły na początku czerwca. Wtedy zaczęła się rozbiórka schodów po północnej stronie przeprawy (od strony ogrodu zoologicznego).

Od wczesnych godzin porannych zamknięta jest już cała kładka.

Dlaczego remont w wakacje?

- Jest to konieczne jeszcze w czerwcu z uwagi na duży zakres robót, parametry techniczne kładki, czyli 240 metrów długości, oraz krótki termin jaki pozostał do ukończenia prac - tłumaczą w komunikacie przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Remontowany będzie cały ustrój nośny kładki wraz z przyczółkami. Zabezpieczane mają być również wszystkie sieci podwieszone pod kładką, a sieć energetyczną dodatkowo czeka przebudowa. Pojawić się mają też wygodniejsze i mniej strome podjazdy.

Na samej przeprawie zdemontowane będą zarówno pomost, jak i balustrady. Dlatego, jak tłumaczą urzędnicy, kładkę trzeba było zamknąć.

Jak długo potrwają prace?

Na koniec odnawiany będzie wjazd na kładkę od południa, czyli od ulicy Na Grobli. Zgodnie z planem te prace mają się rozpocząć na przełomie września i października. Cały remont ma zakończyć się z końcem października.

ZOBACZ podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Złodzieje i włamywacze z Wrocławia [GALERIA ZDJĘĆ] Tych przestępców szuka policja!

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy