Uber już działa we Wrocławiu. Do niedzieli będzie za darmo!

Zdjęcie z artykułu: Uber już działa we Wrocławiu. Do niedzieli będzie za darmo! Wrocław jest już kolejnym polskim miastem, w którym działa Uber; alexramos10/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Uber już działa we Wrocławiu. Do niedzieli będzie za darmo!

Jest konkurencja dla tradycyjnych korporacji taksówkarskich. Uber to aplikacja na smartfony, która łączy klientów z kierowcami. Dzięki temu można przejechać przez miasto dużo taniej niż klasyczną taksówką.

W dodatku do niedzieli obowiązuje specjalna promocja. Używając Ubera można skorzystać z pięciu darmowych przejazdów. Jest jednak jeden warunek. Wartość każdego z kursów nie może przekraczać kwoty 50. złotych.

Jak działa Uber?

Najpierw trzeba pobrać aplikację na swój telefon. Potem się w niej zalogować wpisując numer telefonu, adres mailowy i numer karty kredytowej albo debetowej. Aplikacja pokaże nam, którzy kierowcy znajdują się w naszej okolicy, ale najpierw musimy jej podać swoją lokalizację. Wybieramy jednego z dostępnych taksówkarzy. Wtedy otrzymujemy informację o marce i numerze rejestracyjnym samochodu oraz zdjęcie auta.

Cenę przejazdu można poznać już w momencie zamawiania samochodu przez aplikację Uber. Opłata podstawowa, czyli ta naliczana już na samo wejście do pojazdu, to 5 złotych. Każdy przejechany kilometr kosztuje 1,40 złotych. Natomiast każda minuta postoju 25 groszy.

Bunt taksówkarzy

 

Międzynarodowa platforma Uber działa już w kilku polskich miastach: Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Teraz dostępna jest właśnie we Wrocławiu i w Poznaniu. Kierowcy Ubera jeżdżą bez licencji i kas fiskalnych. Dlatego taksówkarze nazywają ich nieuczciwą konkurencją. W Warszawie i Krakowie nawet strajkowali kiedy pojawiła się u nich aplikacja.

Czytaj także: Psy we Wrocławiu mogą się załatwiać w królewskich warunkach. W piesuarze! [AUDIO, WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Ewelina Lisowska - piosenki, koncerty, chłopak, wiek, wzrost - O co pytacie Google?

Czego o Ewelinie Lisowskiej możemy dowiedzieć się z internetu? Sprawdzamy najczęstsze wyszukania w Google dotyczące artystki!

48 min
Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania - raj w którym rozegra się walka

Wyspa przetrwania już jesienią w Polsacie.

1 godz. 21 min.
Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Sheriff - Legia 24.08.2017. Transmisja TV i ONLINE. Gdzie oglądać?

Mecz Sheriff - Legia 24.08.2017 to rewanżowe spotkanie w czwartej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV i ONLINE będzie dostępna?

1 godz. 27 min.
The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

The Dumplings Orkiestra - koncerty jesień 2017

Po tegorocznym debiucie na scenie głównej Opener’a, zespół The Dumplings rusza w trasę w zupełnie nowym formacie.

1 godz. 37 min.

Idealne drzwi!!! Leroy Melin we Wrocławiu zaprasza!!Akcja partnerska

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy