Uber już działa we Wrocławiu. Do niedzieli będzie za darmo!

Zdjęcie z artykułu: Uber już działa we Wrocławiu. Do niedzieli będzie za darmo! Wrocław jest już kolejnym polskim miastem, w którym działa Uber; alexramos10/PD/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Uber już działa we Wrocławiu. Do niedzieli będzie za darmo!

Jest konkurencja dla tradycyjnych korporacji taksówkarskich. Uber to aplikacja na smartfony, która łączy klientów z kierowcami. Dzięki temu można przejechać przez miasto dużo taniej niż klasyczną taksówką.

W dodatku do niedzieli obowiązuje specjalna promocja. Używając Ubera można skorzystać z pięciu darmowych przejazdów. Jest jednak jeden warunek. Wartość każdego z kursów nie może przekraczać kwoty 50. złotych.

Jak działa Uber?

Najpierw trzeba pobrać aplikację na swój telefon. Potem się w niej zalogować wpisując numer telefonu, adres mailowy i numer karty kredytowej albo debetowej. Aplikacja pokaże nam, którzy kierowcy znajdują się w naszej okolicy, ale najpierw musimy jej podać swoją lokalizację. Wybieramy jednego z dostępnych taksówkarzy. Wtedy otrzymujemy informację o marce i numerze rejestracyjnym samochodu oraz zdjęcie auta.

Cenę przejazdu można poznać już w momencie zamawiania samochodu przez aplikację Uber. Opłata podstawowa, czyli ta naliczana już na samo wejście do pojazdu, to 5 złotych. Każdy przejechany kilometr kosztuje 1,40 złotych. Natomiast każda minuta postoju 25 groszy.

Bunt taksówkarzy

 

Międzynarodowa platforma Uber działa już w kilku polskich miastach: Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Teraz dostępna jest właśnie we Wrocławiu i w Poznaniu. Kierowcy Ubera jeżdżą bez licencji i kas fiskalnych. Dlatego taksówkarze nazywają ich nieuczciwą konkurencją. W Warszawie i Krakowie nawet strajkowali kiedy pojawiła się u nich aplikacja.

Czytaj także: Psy we Wrocławiu mogą się załatwiać w królewskich warunkach. W piesuarze! [AUDIO, WIDEO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy