Miejsca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku gdzie policja najczęściej kontroluje kierowców [ZESTAWIENIE]

Miejsca kontroli kierowców 6 Sprawdź, gdzie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku policja najczęściej kontroluje kierowców [ZESTAWIENIE]
Miejsca kontroli kierowców / KMP Zielona Góra/zgora.lubuska.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu: Miejsca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku gdzie policja najczęściej kontroluje kierowców [ZESTAWIENIE]

Spis ulic w całej Polsce, na których najczęściej zdarzają się policyjne kontrole przygotowali specjaliści marki Yanosik. Okazuje się, że Dolny Śląsk nie jest tym obszarem kraju gdzie policja "ustawia się" najczęściej. Policyjne kontrole się jednak u nas zdarzają, i to wcale nie tak rzadko. Sprawdźcie w jakich miejscach regionu policjantów spotkacie najczęściej!

Specjaliści marki Yanosik wzięli pod lupę wszystkie najważniejsze święta w Polsce oraz długie weekendy  to jest Wielkanoc, Boże Narodzenie i Nowy Rok, majówkę, Boże Ciało, Wszystkich Świętych, 15 sierpnia w 2016 roku. Badane okresy uwzględniały również dni dojazdowe i przedłużające weekend.

Stolica królową rankingu

Okazuje się, że w czołówce najczęściej kontrolowanych miast w Polsce są Warszawa (10 miejsc najczęstszej kontroli), Trójmiasto (sześć miejsc najczęstszej kontroli), Szczecin, Kraków i Katowice (po cztery miejsca najczęstszej kontroli).
We Wrocławiu wytypowano tylko jedno takie miejsce.

Sprawdź, gdzie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku policja najczęściej kontroluje kierowców klikając w galerię nad tekstem!

Analizując jakie ulice policjanci wybierają najczęściej by sprawdzać czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami, da się zauważyć pewne prawidłowości.

– Podsumowując nasze zestawienie można dojść do wniosku, że policja w okolicach świąt i długich weekendów najczęściej kontroluje drogi krajowe oraz miejsca wyjazdowe lub dojazdowe większych miast w poszczególnych regionach. Są to główne szlaki komunikacyjne w Polsce, na których ze względu na duże natężenie ruchu może dochodzić do częstych wykroczeń ze strony kierowców. To może tłumaczyć częstą obecność policji w tych miejscach – komentuje Paweł Bahyrycz z Yanosika.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Alkohol i narkotyki wykryto w ciałach trzech górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni KGHM [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 - MAPA ATRAKCJI. Gdzie koncerty, wicie wianków i inne

Wianki nad Wisłą 2017 już 24 czerwca! Czego nie można przegapić podczas tegorocznej, największej miejskiej imprezy plenerowej? Dokładna mapa atrakcji do sprawdzenia na ESKA.pl!

24 czerwca 2017, 19:00
Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 - WYNIKI walk 24.06

Polsat Boxing Night 2017 to wydarzenie, które fani boksu śledzą z wypiekami na twarzy. Na ESKA.pl znajdziecie wyniki walk, które zobaczymy 24 czerwca podczas gali.

24 czerwca 2017, 18:59
Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Life Festival Oświęcim 23.06.2017 - RELACJA

Najpierw rockowy pazur i chwytliwe, gitarowe melodie. Później jamajskie rytmy i słoneczna aura na długo po zmroku. Shaggy, Mesajah, Maleo Reggae Rockers, Lao Che i inni zadbali o to, by Oświęcim rozpalił się do czerwoności w tym muzycznym pojedynku o festiwalową publiczność. Wygrali wszyscy, z fanami TLFO na czele!

24 czerwca 2017, 15:53
Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana!

Życzenia na imieniny Jana już teraz na ESKA.pl 

24 czerwca 2017, 15:53

Wygraj Aparat Fotograficzny!! Rusza Konkurs Hydropolis!! Szczegóły >>Akcja partnerska

Super Promocja Wakacyjna! Ogarnij Lato z CityFit!!Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy