Miejsca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku gdzie policja najczęściej kontroluje kierowców [ZESTAWIENIE]

Miejsca kontroli kierowców 6 Sprawdź, gdzie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku policja najczęściej kontroluje kierowców [ZESTAWIENIE]
Miejsca kontroli kierowców / KMP Zielona Góra/zgora.lubuska.policja.gov.pl
Ilustracja do artykułu: Miejsca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku gdzie policja najczęściej kontroluje kierowców [ZESTAWIENIE]

Spis ulic w całej Polsce, na których najczęściej zdarzają się policyjne kontrole przygotowali specjaliści marki Yanosik. Okazuje się, że Dolny Śląsk nie jest tym obszarem kraju gdzie policja "ustawia się" najczęściej. Policyjne kontrole się jednak u nas zdarzają, i to wcale nie tak rzadko. Sprawdźcie w jakich miejscach regionu policjantów spotkacie najczęściej!

Specjaliści marki Yanosik wzięli pod lupę wszystkie najważniejsze święta w Polsce oraz długie weekendy  to jest Wielkanoc, Boże Narodzenie i Nowy Rok, majówkę, Boże Ciało, Wszystkich Świętych, 15 sierpnia w 2016 roku. Badane okresy uwzględniały również dni dojazdowe i przedłużające weekend.

Stolica królową rankingu

Okazuje się, że w czołówce najczęściej kontrolowanych miast w Polsce są Warszawa (10 miejsc najczęstszej kontroli), Trójmiasto (sześć miejsc najczęstszej kontroli), Szczecin, Kraków i Katowice (po cztery miejsca najczęstszej kontroli).
We Wrocławiu wytypowano tylko jedno takie miejsce.

Sprawdź, gdzie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku policja najczęściej kontroluje kierowców klikając w galerię nad tekstem!

Analizując jakie ulice policjanci wybierają najczęściej by sprawdzać czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami, da się zauważyć pewne prawidłowości.

– Podsumowując nasze zestawienie można dojść do wniosku, że policja w okolicach świąt i długich weekendów najczęściej kontroluje drogi krajowe oraz miejsca wyjazdowe lub dojazdowe większych miast w poszczególnych regionach. Są to główne szlaki komunikacyjne w Polsce, na których ze względu na duże natężenie ruchu może dochodzić do częstych wykroczeń ze strony kierowców. To może tłumaczyć częstą obecność policji w tych miejscach – komentuje Paweł Bahyrycz z Yanosika.

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Czytaj także: Alkohol i narkotyki wykryto w ciałach trzech górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni KGHM [AUDIO]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

1 godz. 21 min.
Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca 21.08.2017 - o której i gdzie oglądać?

Zaćmienie Słońca to wyjątkowe zjawisko astronomiczne, które nastąpi już 21 sierpnia 2017 roku. O której i gdzie oglądać?

2 godz. 28 min.
Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017: TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Mecz Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 18.08.2017 to szlagier inauguracyjnej kolejki Bundesligi. Kto rozpocznie sezon z 3 punktami na koncie? Tego dowiemy się podczas transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz za darmo w TV i ONLINE?

18 sierpnia 2017, 18:27
New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

New Music Friday czyli nowe piosenki 2017 - nowy Justin Bieber, Miley Cyrus i jeszcze 2 nowe hity!

Nowe piosenki 2017 w Radiu ESKA - 18 sierpnia premiery nowych numerów Miley Cyrus, Justina Biebera... i nie tylko. Sprawdźcie nowe piosenki, które dla was wybrała ESKA!

18 sierpnia 2017, 16:28

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy